Wiślany kłusownik z Troszyna Nowego

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


7 lutego 2015 roku strażnicy z Posterunku Terenowego Płock Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonywał nielegalnego odłowu sieciowego ryb w rzece Wiśle w okolicy miejscowości Troszyn Nowy (gmina Gąbin, powiat płocki).
W oparciu o informacje uzyskane z wcześniejszego rozpoznania, strażnicy zorganizowali zasadzkę, która doprowadziła do zatrzymania kłusownika w momencie gdy przybijał łodzią do brzegu, po uprzednim wybraniu ryb z zastawionych przez siebie sieci.
Okazało się, że mężczyzna jest recydywistą, ponieważ był już wcześniej zatrzymany przez strażników z płockiego posterunku PSR za kłusownictwo sieciowe. Jako dowód w sprawie karnej zabezpieczono łódź, cztery sieci rybackie o łącznej długości 200 metrów, oraz ryby (24 leszczy i 1 szczupak). Mężczyznę przekazano policjantom z Komisariatu Policji w Gąbinie. Odpowie on za popełnienie przestępstwa z art. 27 c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zwracam się z prośbą o przekazywanie informacji o wszelkich przejawach kłusownictwa na obszarze województwa mazowieckiego. Dane kontaktowe do naszych posterunków terenowych są dostępne na stronie http://www.psr.waw.pl/

Robert Kucyk, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie

 


5
Oceń
(11 głosów)

 

Wiślany kłusownik z Troszyna Nowego - opinie i komentarze

ZielanZielan
0
Liczę, że tym razem sąd wsadzi delikwenta do paki na dwa latka. Kara grzywny to śmiech! (2015-02-11 08:57)
mossakmossak
0
Skonfiskują lódke i sieći dostanie kare grzywny której nigdy nie zaplaći.I za dwa miesiące znów o nim glośno będzie.Popieprzony kraj z popieprzonym prawem. (2015-02-11 18:27)
MerkuszMerkusz
0
Trzeba było z niego kotwice zrobić !! (2015-02-12 19:01)
barrakuda81barrakuda81
0
Widzę że jesteście Panowie skuteczni i konsekwentni w działaniu.Gratuluję.Jak tylko wypatrzę jakiegoś kłusola na swoim odcinku Wisły ,a bywam na nim często i w różnych miejscach to z pewnością się z Wami skontaktuję.Czujne oczy i uszy wędkarza mogą się przydać w walce z bezczelnym złodziejstwem. (2015-02-13 16:13)
sledziwidzsledziwidz
0
W Gdańsku na rzece Motławie i opływach Motławy Bastion Gertrudy Żbik ,Kamienna Grodza aż do wrót przeciw powodziowych przy ul Elbląskiej spółdzielnia rybacka z Tczewa "Troć"przegradza w poprzek Motławe jak i jej opływy ,lodu niema i zaczęło się oficjalne kłusownictwo zabiera się wszystko nawet gatunki które mają okres ochronny,nikt nie kontroluje pozdrawiam . (2015-02-25 16:07)
sledziwidzsledziwidz
0
Mam nie miłe wspomnienie z kontroli państwową strażą rybacką będąc na rybach nie wpisałem daty i nr wody byłem na kanale Cedrowskim jadąc na ryby rozpatrywałem obcję może będą zawody i moje stanowisko będzie zajęte i zmuszony będę łowić na piaskowym z tego wszystkiego zapomniałem wpisu ,i stało się zostałem ptraktowany jak kłusownik, myślę że był nadgorliwy strażnik bo innym razem brak daty i nr wody pouczył bardzo grzecznie użyczył długopisu poprosił o wpisanie wynika że są ludzie i ludziska z pozdrowieniami. (2015-02-25 16:39)

skomentuj ten artykuł