Wizyta w ratuszu


W dniu 6 marca w Urzędzie Dzielnicy warszawa - Ursynów odbyła się miła uroczystość wręczenia kol. Piotrowi Grzelakowi pięknego pucharu i nagrody rzeczowej ( silnik elektryczny do łodzi ) ufundowanych przez władze dzielnicy dla zdobywcy tytułu WĘDKARZA ROKU 2007 naszego Koła.

Władze Dzielnicy reprezentowali : Z - ca burmistrza p. Boźidar Błaźewić ; Naczelnik Wydziału Sportu, Turystyki i Rekreacji p. Wojciech Cichy oraz Naczelnik Wydziału Kultury p. Jerzy Chudzyński. Ze strony Koła Nr. 28 - poza laureatem - w spotkaniu uczestniczył kol. Zbigniew Adamczyk – wice prezes zarządu d/s promocji i kontaktów z mediami.

W rozmowie Pan Burmistrz wykazał żywe zainteresowanie działalnością naszego Koła, pogratulował jego rozwoju, wyraził chęć uczestnictwa w jednej z planowanych przez nas imprez. Zadeklarował dalszą współpracę i sfinansowanie nagród dla wyróżniajacych się wędkarzy w latach następnych.

Kol. Zbigniew Adamczyk w swoim wystąpieniu podziękował władzom Dzielnicy za zainteresowanie działalnością naszego Koła, i wyraził nadzieję na dalszą współpracę opartą na zawartym w nieodległej przyszłości porozumieniu. Podkreślił, że prawdziwym celem wędkarstwa nie jest wyłącznie chęć pozyskania ryb, ale przede wszystkim kontakt z naturą, ochrona środowiska, zwalczanie kłusownictwa, koleżeńska rywalizacja podczas zawodów, integracja ludzi połączonych wspólną pasją, wymiana doświadczeń w technice połowów itp. Coraz częściej wśród wędkarzy ursynowskich spotykane jest stosowanie zasad : „ nie zabijaj „ oraz „ złów i wypuść „.

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele przychylnej naszemu Kołu redakcji Tygodnika PASSA z p. Piotrem Machajem na czele. Można więc spodziewać się zamieszczenia na łamach tego pisma obszernej, okraszonej zdjęciami relacji z tego miłego spotkania.

Zbigniew Adamczyk

 


2
Oceń
(6 głosów)

 

Wizyta w ratuszu - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł