Własne przynęty do spinningu cz. 1

/ 2 komentarzy

Ciemnoczerwony Konger 5 cm - guma
kupiłem ją na allegro za 0,50 zł. Zakładam ją zazwyczaj na 4 gramową główkę. Daje znakomite efekty przy połowie okoni, pstrągów potokowych oraz pstrągów tęczowych (o czym przekonałem się w lipcu). Myślę, że dobre efekty przyniesie również przy połowie kleni.

Pomarańczowy Konger 5 cm - guma
również kupiłem ją na allegro za taką samą cenę. Stosuję do niej 4 gramową główkę. Z powodzeniem łowię na nią pstrągi tęczowe, okonie i klenie.

Żółty Konger 5 cm - guma
historia z kupnem jest taka sama jak powyżej. Tania, a łowna. Zakładam ją na 4 gramową główkę, jednak z trochę większym hakiem. Doskonale biorą na nią pstrągi tęczowe oraz okonie. Myślę, że potokowiec też się skusi.

Kopytka Relax 3,5 cm - białe
kupiłem je bardzo tanio (za 3,75) na allegro. Licytowałem wtedy komplet czyli 35 sztuk kopytek. Myślę, że 3,75 za nie to nie jest dużo. Podczas wakacji złowiłem na nie około 20 tęczaków. A jak bierze tęczak weźmie też potokowy oraz okoń.

Błystka obrotowa Spinex rozmiar 0
złowiłem na nią dwa małe klenie oraz kilka pstrągów. Próbowały ją również brzanki. Co do okoni, a dokładnie małych okonków - uganiały się za nią cały czas. Jest to dobra błystka do lekkiego spinningu, waży 2 gramy.

Wobler Lovec - Rapy długości 4,5 cm
cena takiego woblerka to 15 zł. Doskonały wobler na pstrągi - potokowe i tęczowe. Jest to wobler schodzący na głębokość dwóch metrów. Złowiłem na niego kilka ładnych pstrągów.

Wobler smużak długości 3,5 cm
posiadam dwie takie sztuki, które kupiłem za niecałe 2 zł (licytacja). Przypominają szerszenia. Są to woblery powierzchniowe doskonałe na klenia, jazia oraz pstrąga. Jest to wobler wykonany ręcznie.

Woblerki smużaki
długości 3 cm i 4,5 cm. Ich zadaniem jest przypominanie w wodzie ważki. Są to woblerki pływające. Kupiłem je na allegro za 1,75 i za 1,50. Jest to samoróbka. Dobrze sprawują się przy połowie kleni, jazi oraz pstrągów.

Wobler 2,5 cm - samoróbka
kupiłem go za 5 zł (tak jak większość - licytacja). Miał on za zadanie przypominać jakiegoś "stworka" z Gwiezdnych Wojen. Kupiłem go, bo byłem ciekaw, czy coś na niego weźmie. Sprzedawca podobno łowił na niego klenie i jazie.

Wobler 4 cm
wobler pływający mający za zadanie przypominać larwę (dokładnie nie pamiętam jaką). Jest to wobler pływający doskonały na jazie i klenie.

Twister Relax 4,5 cm
dobry na klanie, jazie, pstrągi oraz inne ryby. Jego kolor to czerwony. Przeżył już swoje, dlatego ma podklejany ogonek. Ten zabieg nie zmienił znacznie jego pracy.

Twister oraz kopytko Relax
są to już przynęty, na które wyciągnąłem trochę ryb oraz niektóre ryby zachowały sobie ich części na pamiątkę.

Błystka obrotowa (bez firmy) 3 gramy
błystka ładnie pracująca w wodzie. Doskonale zwabia większe pstrągi oraz klenie.

Dwie jasne gumy Konger 5 cm
dobre przynęty na pstrąga oraz klenia. Ich cena to 0,50 zł za sztukę.


 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Własne przynęty do spinningu cz. 1 - opinie i komentarze

okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Haha mistrz licytacji;) (2013-08-22 14:15)
kamil11269kamil11269
0
hehe :) (2013-08-23 09:36)

skomentuj ten artykuł