Wobler Abu Garcia Hi-LO 80S YP

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Wobler Abu Garcia HI-LO 80S YP
Wobler Abu Garcia tonący ze zmiennym sterem głębokości. Przystosowany zarówno do spinningu jak i trollingu. Wdzięczne, nie tylko na pierwszy rzut oka starocie. Chyba trochę z sentymentu zapomniany i oszczędzany, aż przyszedł w końcu na niego czas. Pierwsze, ponowione próby zostały przeprowadzone w ramach treningu przed zawodami spinningowymi już w pierwszym tygodniu września i pomimo, że nie było na niego pobicia, wróci ten sprzęt do łask. Jak przyjrzymy się wykonaniu jego poszczególnych elementów możemy być pewni, że zaskoczy nas swoją pracą w wodzie. Wiadomo, zmienny ster głębokości powoduje, że wobler daje nam duże pole manewru i umożliwia nam penetrację różnym głębokości łowiska. Dodatkowym atutem jego jest fakt, że po wykonaniu rzutu przez chwilę leży na powierzchni wody, aby po chwili rozpocząć bardzo powolne zanużanie się częścią dziobową w dół. Wręcz niespotykaną pracę tego woblerka zapewnia nie tylko specjalnie wyprofilowany ster głębokości, ale także dość specyficzne wyprofilowanie jego części dziobowej. Łódeczkowate ścięcie górnej przedniej części zapewnia wahadłowy ruch. W zależności od siły i długości pociągnięcia wędziskiem możemy uzyskać różnej długości i szerokości odbicia przynęty w boki od osi jej prowadzenia. Prowadzony natomiast jednostajnym tempem prowokująco kolebie sie na boki płynąc zygzakiem. Na uwagę zasługuje także ciekawy sposób mocowania kotwiczek umożliwiających ich wymianępo odkręceniu śrubek, a także samo malowanie imitujące barwy szczupaka. Pomimo tego, że wykonany dawno już temu na Tajwanie dalej zachwyca swoją konstrukcją i mam nadzieję, że także w tym sezonie skuteczością ku mojej uciesze.

 


4.3
Oceń
(26 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Wobler Abu Garcia Hi-LO 80S YP - opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
0
Stare "graty" mają swój urok.I nie tracą wbrew pozorom z czasem,jeśli tylko są w posiadaniu wędkarza (czyli osoby która dba o sprzęt) a nie amatora.
Sam w czerwcu będąc nad rzeka szukałem szczupaka,zobaczyłem żerującego bolenienia.Niestety nie miałem pudełka "boleniowego" jednak znalazłem gdzieś na dnie pudełka dwa wieloletnie perłowe twistery.Dzięki temu że zadbane po trzydziestu minutach mogłem sie pochwalić że złowiłem dwa bolenie.*****
(2011-09-14 12:27)
kostekmarkostekmar
0
To był mój pierwszy wobler 30 lat temu i na niego właśnie miałem pierwszego "spinningowego" szczupaka i kilka innych. Później były wirówki. Dwa lata temu gdzieś takiego nabyłem, ale nie obdarował mnie rybą i go pogoniłem na Allegro. (2011-09-14 15:09)
kabankaban
0
Ja takiego do wody już bym nie wrzucił.
(2011-09-14 19:37)
halski021halski021
0
Ja też mam takiego.Super wyniki na płytkiej wodzie.To moje spostrzeżenia,inni mogą mieć inne zdanie.
(2011-09-15 10:15)

skomentuj ten artykuł