Woblery Jaxon Holo Select – przynęty na polskie drapieżniki

/ 10 komentarzy / 4 zdjęć


Kultowa seria produkowanych w Polsce przynęt Holo Select zapewne kojarzy się Wam z gamą skutecznych błystek obrotowych i wahadłówek, ale czy wiedzieliście, że szeregi tej samej serii zasila cała gama woblerów dostosowanych do potrzeb polskich spinningistów? Otóż seria przynęt sztucznych Holo Select obejmuje aż 32 modele unikatowych wabików. Mamy przyjemność przedstawić Państwu kilka z nich, które od lat cieszą się uznaniem wytrawnych łowców regularnie odwiedzających jeziora, zbiorniki zaporowe i rzeki całego kraju. 

Holo Select Karaś 

Jest to seria obejmująca woblery o długościach: 5,5; 7,5; 9; 11 cm. Szczególną sympatią darzą Karasia miłośnicy łowienia jeziorowych szczupaków. Przynęta ta doskonale ujawnia swoje walory w wodzie o głębokości nie przekraczającej 3 metrów. Krótki ster sprawia, że wobler zanurza się dość płytko, co umożliwia łowienie wśród podwodnej roślinności. Wierna imitacja karasia, karpia i krąpia sprawdza się także w płytkim jeziorowym trollingu, a zwolennicy tej metody już kilka lat temu okrzyknęli Karasia mianem szczupakowego killera. Chcąc sprostać oczekiwaniom coraz większej rzeszy zwolenników tej przynęty nasza firma postanowiła poszerzyć serię Holo Select Karaś o nowy wobler do zadań specjalnych, który pojawi się w ofercie na 2015 rok. Nowa odsłona popularnego Karasia charakteryzuje się płytką głębokością pracy nie przekraczającą 50 cm pod powierzchnią wody, co czyni go rewelacyjną przynętą na płytkie i zarośnięte partie zbiorników wodnych. Nowość dostępna w wielkości 7,5 cm i szerokiej gamie kolorystycznej z pewnością przypadnie do gustu łowcom szczupaków, grubych jeziorowych okoni, a także miłośnikom rzecznego spinningu preferującym nocne połowy wielkich sumów.


Holo Select Tingo

Seria sześciu przynęt, wśród których znajdą Państwo zarówno maleńkie woblery przeznaczone do połowu kleni, jazi i okoni, aż po solidne szczupakowe imitacje krąpia i niewielkiego leszcza. Podobnie jak model Karaś jest to przynęta stworzona do łowienia w płytkich, zarośniętych jeziorach oraz zbiornikach zaporowych. Maksymalna głębokość jaką można osiągnąć prowadząc Tingo w klasyczny sposób wynosi około 1,7 metra. Wiele interesujących wariantów kolorystycznych reprezentujących serię daje wędkarzowi możliwość dostosowania wabika do warunków atmosferycznych oraz upodobań ryb.

Holo Select Hiper Jerk

Zwolennikom cięższego spinningu polecamy serię przynęt typu Jerk. Mowa o trzech przynętach występujących w długościach 9; 11 i 13 cm i wadze od 27 do 70 gram. Woblery Hiper Jerk są przeznaczone do obławiania płytkich partii wody a nawet strefy powierzchniowej. Stanowią one idealne rozwiązanie dla wędkarzy chcących łowić duże drapieżniki na płytkich, porośniętych roślinnością podwodnych łąkach. Prowadzony powolnym tempem Hiper Jerk wykonuje serię bocznych, intensywnych wychyleń lusterkując wspaniale na boki. Aby uzyskać tego typu akcję należy wykonywać wędziskiem schematyczne, krótkie i energiczne szarpnięcia. Szybkie prowadzenie woblera umożliwia osiągnięcie wężowatej pracy tuż pod powierzchnią wody, pozostawiając na niej smugę, która rewelacyjnie wywabia szczupaki ze swoich kryjówek.

Holo Select Pike

Firma Jaxon oferuje wędkarzom szeroką gamę przynęt imitujących szczupaka. Jak wiadomo od lat, największe szczupaki to wyrafinowane kanibale. Nic więc dziwnego, że każdego roku nasi testerzy odnoszą znakomite efekty używając woblerów Holo Select Pike, które kształtem i barwą idealnie naśladują kilkunastocentymetrowe szczupaczki. Seria obejmuje cztery długości 10; 12; 14 oraz 16 cm występujące zarówno w wersji pływającej, jak i tonącej. Największe modele z serii Holo Select Pike prowadzone w trollingu stanowią idealną przynętę na duże jeziorowe szczupaki.

Holo Select Diver

Wobler Holo Select Diver można określić mianem przynęty do zadań specjalnych. Jest to jedna z najlepszych przynęt sztucznych w ofercie firmy Jaxon. Jej przeznaczeniem jest łowienie największych drapieżników zamieszkujących głębokie partie rzecznych rynien oraz jeziorowych blatów. Głównym przeznaczeniem woblera Diver jest trolling. Dzięki smukłej sylwetce i zastosowaniu długiego steru przynęta szybko się zanurza uzyskując w krótkim czasie oczekiwaną głębokość pracy, która w trollingu sięga nawet 9 metrów. Idealna akcja, kształt oraz dostępność szerokiej gamy kolorów czynią z Divera jedną z najlepszych przynęt na duże drapieżniki, a w szczególności wielkie rzeczne sumy, pod kątem których została zaprojektowana. Wielotygodniowe testy prowadzone były przez jednego z najbardziej doświadczonych polskich spinningistów – Marka Szymańskiego. Pozwoliły one na sporządzenie rankingu, który został opublikowany w magazynie ,,Wędkarski Świat’’ (nr 7/2013), przedstawiającego zestawienie najbardziej popularnych przynęt sumowych, wśród których wobler Holo Select Diver zajął pierwsze miejsce jako najlepsza sumowa przynęta do trollingu oraz głębokiego rzecznego spinningu. 

Holo Select Ferox

Woblery Holo Select Ferox zostały zaprojektowane z dedykacją dla miłośników łowienia ryb łososiowatych. Nazwa przynęty Ferox ( po łacinie ,,dziki” ) doskonale określa charakter jej pracy. Szybkie zanurzanie połączone z agresywną, wyczuwalną na solidnym trociowym zestawie akcją łączy się w spójną całość, której wpływające do pomorskich rzek trocie i łososie nie mogą się oprzeć. Szczególnie model o długości 8 cm stanowi dla wielu wędkarzy tajną broń na pomorskie trocie, a bogata oferta kolorów pozwala wybrać barwę najlepiej spisującą się w danych warunkach. Najmniejsze woblery serii Ferox o długości 4 i 6 cm zostały zaprojektowane do łowienia pstrągów i wywabiania nawet najbardziej ostrożnych ryb z trudno dostępnych rzecznych kryjówek. Już od początku istnienia serii okazało się, że rzeczne szczupaki, okonie i sandacze także ulegają agresywnej akcji Ferox’a. 

Holo Select Senso

Ważące zaledwie 3 gramy i mierzące 4 cm woblery z serii Holo Select Senso stanowią rewelacyjną przynętę na mniejsze drapieżniki zamieszkujące nizinne i górskie rzeki całego kraju. Ich szybką i agresywną pracę doceniły szczególnie ostrożne pstrągi i okonie. Woblery Senso sprawdzają się także podczas połowu kleni i jazi w chłodniejszych porach roku. Głębokość pracy przynęty oscylująca w granicach 0,6-1,2 m oraz bogata szata graficzna, do której można zaliczyć aż 11 naturalnych barw czynią z woblera Senso przynętę, której zaufało wielu doświadczonych spinningistów regularnie odnoszących sukcesy na swoich łowiskach.Opisane powyżej przynęty stanowią wizytówkę serii Holo Select, której założeniem jest stworzenie przynęt idealnych, dostosowanych do konkretnego typu łowiska i występujących w nim ryb. Gwarancją skuteczności jest troska o szczegóły. Każda przynęta przed zapakowaniem bierze udział w dwukrotnym indywidualnym teście określającym jakość wykonania i akcję. Przynęty Holo Select są odporne na zęby drapieżników, dlatego nawet po wielu agresywnych braniach przynęta zachowa trwałość, by po raz kolejny skusić piękną rybę. Polski rodowód i wieloletnie testy przyniosły efekt, z którego jesteśmy dumni, dlatego z czystym sumieniem polecamy Państwu przynęty, dzięki którym wędkarstwo będzie sprawiało jeszcze większą przyjemność…

/Tekst sponsorowany przez firmę Jaxon/

 


4.8
Oceń
(22 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Woblery Jaxon Holo Select – przynęty na polskie drapieżniki - opinie i komentarze

Haryyy5Haryyy5
0
akurat kupiłem wczoraj ten model z 2 i 3 zdjęcia. Zobaczymy może dzisiaj ile jest wart. Wygląda w każdym bądź razie świetnie, bardzo dokładnie odwzorowana mała rybka. (2014-06-12 12:38)
pilnikpilnik
0
szalu nie robia te jaxony ale piekny szczupaczek wyciagniety na ta zlota imitacje :) (2014-06-12 15:27)
marciin 2424marciin 2424
0
Jestem w posiadaniu kilku z opisanych woblerów mam nadzieję ,że się sprawdzą zakupiłem je z myślą o szczupaku. Wyglądają i pracują bez zarzutu . Pozdrawiam i ***** :) (2014-06-12 20:07)
barrakuda81barrakuda81
0
Fajne woblery i co ważne - na każda kieszeń.Jaxon jak widać nie spoczywa na laurach i wciąż coś nam ciekawego oferuje.Tak trzymać.***** (2014-06-13 17:15)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
Skuteczność Holo Select Karasia mogę potwierdzić, sprawdził mi się na szczupłych. Ale co dziwne tylko na jednym akwenie. Gdzie indziej "nie było szału" lecz i tak mam pozytywne odczucia wobec tych wobków. (2014-06-14 23:30)
TomekooTomekoo
0
Ja na uklejki holo select łowiłem sandacze kiedyś w nocy ;-) Zdjęcia fajne i rybki też , pozdro ;-) 5* (2014-06-15 15:44)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
Ja na uklejki holo select łowiłem sandacze kiedyś w nocy ;-) Zdjęcia fajne i rybki też , pozdro ;-) 5* [2014-06-15 15:44] Tomku a na co Ty sandaczy nie trzaskasz . Chyba już nie ma przynęty której byś nie wykorzystał pod tą rybę ;-) Pozdro! (2014-06-24 23:07)
mateusz-falkiewmateusz-falkiew
0
mam jeden wobler z serii holo select longus f powiem tak praca nienaganna lecz narazie nic się na niego nie uwiesiło ale porównując cenę do jakości to jak najbardziej polecam daje ***** pozdrawiam (2014-06-27 14:42)
Laser77Laser77
0
Potwierdzam skuteczność tychże wobków. W zasadzie nie mam wyjścia, żeby na Karasiu coś się nie powiesiło - jak nie szczupak to chociaż ładny okoń. Na Karasia 9 złowiłem w nocy sandacza. Do przeczesania głębszych rynien wykorzystuję Feroxy. Najbardziej sprawdzają mi się kolory naturalne typu płoć/karać. Polecam. (2014-07-21 13:17)
Laser77Laser77
0
Potwierdzam skuteczność tychże wobków. W zasadzie nie mam wyjścia, żeby na Karasiu coś się nie powiesiło - jak nie szczupak to chociaż ładny okoń. Na Karasia 9 złowiłem w nocy sandacza. Do przeczesania głębszych rynien wykorzystuję Feroxy. Najbardziej sprawdzają mi się kolory naturalne typu płoć/karać. Polecam. (2014-07-21 13:18)

skomentuj ten artykuł