Wrześniowy konkurs rozstrzygnięty!

/ 27 komentarzy / 2 zdjęć


Kolejny konkurs wedkuje.pl za nami. Wrześniowe zmagania i tym razem wzbudziły Wasze duże zainteresowanie. W ciągu miesiąca w portalu pojawiły się ciekawe, merytoryczne teksty oraz wyjątkowe zdjęcia. Redakcja jak zwykle miała nie lada problem z wyborem zwycięzców. Niezależnie od ostatecznego werdyktu, chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom wrześniowych zmagań za trud i zaangażowanie.

Przypomnijmy, że rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: rekordowa ryba, rzadkie ryby polskich wód oraz najlepsza strona koła PZW. Nagrodami w konkursie są spinningi MAX Empire Jig 1-8 g wraz z wygodną tubą oraz akcesoria spinningowe ufundowane przez firmę MAX Krzysztof Farecki.

W pierwszej kategorii – rekordowa ryba, braliśmy pod uwagę wpisy w blogu, bądź na stronie koła wraz z dobrze udokumentowanymi zdjęciami dołączonymi do galerii rekordowych okazów. Doskonale, zdaniem redakcji, powyższe wymagania spełnił Kamil Walicki (łysy wąż), za tekst "Brzana – Królowa Wisły" oraz zdjęcia rekordowej, ponad 3-kilogramowej brzany.

Druga kategoria – rzadkie ryby polskich wód była skierowana zarówno do blogerów, jak i kół PZW. Pod uwagę braliśmy galerie lub wpisy w kategorii rekordy dotyczące sposobu połowu, przygotowywania przynęt i zanęt lub relację z wędkarskiej wyprawy. Dodajmy, że zarówno galerie rekordów, jak i relacje z wypraw musiały dotyczyć jednego z następujących gatunków ryb: Amur, Belona, Brzana, Certa, Głowacica, Jelec, Sieja, Świnka, Tołpyga, bądź Węgorz.

Tu, zdecydowaną większością głosów zwycięstwo przypadło w udziale Monice Urbańskiej, znanej w portalu jako „Szalona”. Zachwyciły nas jej trzy teksty dotyczące belony, w których autorka nie tylko opisywała swoje doświadczenia z połowu tej ryby, ale również przedstawiła wszystkim użytkownikom wedkuje.pl szczegółowy poradnik połowu belony.

Największa dyskusja w redakcji dotyczyła trzeciej kategorii - najlepsza nowa strona koła PZW. Zgodnie z ustaleniami, nagroda powędruje do autora witryny koła najlepszej pod względem graficznym (nowe galerie) i treściowym (ilość i jakość prezentowanych informacji).
W przeciągu ostatniego miesiąca do naszej wędkarskiej społeczności dołączyło kilka kół PZW, jednak ze względu na małą ilość czasu jedynie nieliczne rozpoczęły budowę treści w witrynach. Aby dać wszystkim jednakowe szanse, postanowiliśmy więc przedłużyć rywalizację w tej kategorii do 12 października włącznie. Zachęcamy redaktorów uruchomionych stron kół do aktywności i pracy – to się naprawdę opłaca! Ostateczne wyniki w tej kategorii przedstawimy w poniedziałek, 13 października.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach wedkuje.pl! 


4.4
Oceń
(9 głosów)

 

Wrześniowy konkurs rozstrzygnięty! - opinie i komentarze

t12tomt12tom
+1
Kamil i Monika, gratuluję wam najlepszych wpisów!!! Co do przedłużania konkursów, dla mnie jest to złamanie regulaminu. Ale każdy Twórca może go naginać w swoją stronę. Jeśli określa się ramy czasowe to należy ich się trzymać. Takie jest moje zdanie. Tomek (2008-10-01 10:11)
redakcjaredakcja
+1
Witaj Tomku,
dziękuję za uwagę. Masz oczywiście prawo tak odbierać naszą decyzję w tej kategorii. Nie mieliśmy złych intencji, nie chcieliśmy, ani nie chcemy też nikogo faworyzować, dlatego postanowiliśmy dać szansę wszystkim kołom, które uruchomiły we wrześniu swoją stronę na wykazanie się aktywnością i zbudowanie fajnej i merytorycznej treści w swojej witrynie. Trudno to zrobić w sytuacji, gdy jedno koło uruchomiło adres na początku września, inne w połowie miesiąca, a jeszcze inne zaledwie kilka dni przed rozstrzygnięciem konkursu. A dodam, że z naszych informacji wynika, iż działo się tak z obiektywnych przyczyn, ponieważ decyzję o uruchomieniu stron administratorzy musieli uzgadniać w swoich kołach.
Pozdrawiam,
Martyna (2008-10-01 10:29)
t12tomt12tom
+1
Martyna, dziękuję za wyjaśnienie. Ale to wyjaśnienie dotyczy wszystkich. Nie można przedłużać tylko jedne trzeciej konkursu. Należało by przedłużyć wszystkie kategorie. Taka decyzja byłą by bardziej obiektywna. Oczywiście tylko w mojej skromnej ocenie. Konkurs składa się z 3 punktów, a nie są to trzy różne konkursy. Pozdrawiam, Tomek (2008-10-01 10:36)
robson1robson1
+1
Gratulacje dla "szalonej" i " łysego węża",nie znam was osobiście dlatego nie używam imion jak mój poprzednik.Oczywiście moim zdaniem w pełni zasłużyliscie na zwyciestwo.Szczególnie "szalona",pozostawiła wszystkich daleko w tyle.
Do redakcji tylko jedna uwaga,jesli rzeczywiście było tak trudno wyłonic zwyciężcę,to mozna było wyłonic także drugie i trzecie miejsce. (2008-10-01 10:42)
SzalonaSzalona
+1
Dziękuję za wyróżnienie, nagroda z pewnością mi się bardzo przyda w związku z ostatnią śmiercią mojej okoniowej wędeczki;(
Gratuluję serdecznie Kamilowi ( pięknej ryby,no i wygranej także) i trzeciemu zwycięzcy,którego redakcja wyłoni 13 października.
Sądzę,że to sprawiedliwe podejście do sprawy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję (2008-10-01 10:44)
morski_smokmorski_smok
+1
A ja uważam, że można przedłużyć konkurs w jednej kategorii jeśli chodzi właśnie o stronę www koła. Bo tak naprawdę niewiele ma ona wspólnego z rekordową ryba czy nietypowymi gatunkami. Poza tym Pani Martyna dokładnie i rzeczowo wyjaśniła dlaczego. I jak Pan wspomniał - twórca i organizator może robić co chce. Jej argumenty do mnie przemówiły. I zawsze będzie ktoś niezadowolony ... Poza tym konkurs został rozstrzygnięty. Sprawa zakończona. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) (2008-10-01 10:45)
morski_smokmorski_smok
0
I najważniejsze: gratuluję Łysemu Wężowi i Szalonej! Brawo! (2008-10-01 10:49)
garbusgarbus
+1
Witam Po pierwsze gratuluję zwycięzcom życząc dalszych sukcesów A po drugie niestety Szanowni Administratorzy ale kolega Tomek (pzw28) ma słuszną rację z którą i ja się osobiście zgadzam nie można zmieniać regulaminu w momencie jego rozstrzygnięcia. Natomiast z drugiej strony chyba nie tworzymy tych stron dla nagród, tylko po to by dzielić się informacjami ze swoich kół, Ci którzy dołączyli niedawno pewni będą mieli jeszcze szansę wystartować w niejednym konkursie bo przypuszczam że nasi Administratorzy na tym nie poprzestaną. A z pewnością krzywdzące jest podejście w dniu dzisiejszym do tych którzy starli się wypaść jak najlepiej i być może z moich ust brzmi to co najmniej nieskromnie lecz przy takim obrocie sprawy uznałem iż muszę i ja swoje dwa grosze wtrącić. Pozdrawiam wszystkich zwycięzców i tych którym się nie udało oraz życzę naszym Administratorom więcej obiektywizmu oraz racjonalności. Pozdrawiam Paweł GARBUS Kołodziejczyk (2008-10-01 10:57)
RafalRafal
+1
Żeby była jasność, w 3 kategorii na dzień dzisiejszy nikt by nie otrzymał nagrody. Dlatego konkurs został przedłużony, aby jednać dać komuś szansę zwycięstwa.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za uwagi pozostałym

z wędkarskim pozdrowieniem (2008-10-01 11:13)
robson1robson1
+1
Ja trochę z innej beczki.
Jak łatwo zauważyć konkursy te wygrały osoby,z Okręgu PZW Mazowickiego,a konkretnie z Warszawy.Ja jestem wędkarzem z Wielkopolski,i myslę że będę miał jeszcze w innych konkursach mozliwość sie zrewanżować. ( ha ha ) I jak juz pisałem redakcja mogła przyznać drugie i trzecie miejsce.Co do trzeciej kategorii,to należało ją także roztrzygnąć. (2008-10-01 11:23)
morski_smokmorski_smok
0
Zgadzam się z Przedmówcą - powinny być miejsca 2 i 3. pozdrawiam (2008-10-01 12:12)
StachuStachu
+1
Gratulacje dla Moniki i Kamila. Piszcie więcej, bo fajnie się Was czyta!!! (2008-10-01 12:21)
SzalonaSzalona
0
Nie rozumiem powiązywania przynależności do okregu z wygraniem. To raczej kwestia zaangażowania - przynajmiej z mojej strony:) (2008-10-01 13:31)
robson1robson1
0
Oczywiście,jest to kwestia zaangazowania,ale także,dostępności rybnych akwenów wodnych.Mój rejon jest raczej w to ubogi.Mam nadzieje "szalona",że mnie żle nie zrozumiałaś,to jest poprostu temat do osobnej dyskusji.To,że w pełni zasłuzyłaś na zwyciestwo w konkursie juz pisałem w moim poprzednim poście. (2008-10-01 14:10)
michal80michal80
0
Darko nie chcesz chyba powiedzieć, że w Okręgu Mazowieckim PZW występuje Morze Bałtyckie? :) Szalona przecież łowiła nad morzem.

Ja tam gratuluję zwycięzcom i czekam na kolejny konkurs może tym razem mi się poszczęści. (2008-10-01 14:32)
PinkiPinki
+1
Gratulacje zwycięzcom!!! Naprawdę fajne wyniki. Szkoda że ryba w ostatnich tygodniach jest tak kapryśna i praktycznie sezon na drapieżniki jeszcze się nie zaczął. Myślę że wtedy rywalizacja była by o wiele ciekawsza. Moim zdaniem cały konkurs powinien być przedłużony do końca paździrnika. (2008-10-01 14:34)
StachuStachu
+1
Ludzie!
Nic na siłę! Przecież nie każdy rodzi się z talentem literackim. Darkopoterowi brakuje ryb w okolicy, to niech zmieni łowisko, albo hobby. Może szachy? Wtedy może nie musiałby faszerować się antybiotykami. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom.
pozdro (2008-10-01 15:24)
robson1robson1
0
Do Stacha.
Słuchaj,oprócz wędkarstwa,pasjonowały mnie przez wiele lat szachy,w szkole średniej należałem do szkolnego klubu szachowego.Chociaż to stare czasy.Tak że nie musze nic zmieniać.
Jesli kogoś uraziłem swoimi postami to sory,nie miałem takiego zamiaru.Chciałem tylko pobudzić dyskusje,gdyby wszyscy w swoich postach ograniczali sie tylko do li czystych słodkich gratulacji,byłoby nudno.Możesz sie z tym zgadzac ,albo nie.( czy ty tez nie jesteś przypadkiem z Warszawy ?) (2008-10-01 16:31)
BopBop
+1
A ja musze przyznać racje "darkporterowi" w kwsetii którą poruszył. no i oczywiście gratuluje zwycięzcom. napewno sobie zasłużyli. (2008-10-01 17:03)
BopBop
0
sorry "darkopoterowi". pomyłka
(2008-10-01 17:20)
StachuStachu
0
Drogi Robercie!
Tak, mieszkam w Warszawie (nie byłem w komisji), ale Ty masz chyba lekką obsesję "warszawską". Widać, że jesteś bardzo ambitny i rozczarowany faktem, że to nie Ty zostałeś laureatem. Oczywiście zgadzam się, że gdyby posty zawierały same ochy i achy, to byłoby nudno.
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów. (2008-10-01 17:30)
robson1robson1
0
Stachu, Tobie też życzę taaaaakiej ryby, i "połamania kija"....
Pozdrawiam Robert (2008-10-01 17:51)
u?ytkownik2494u?ytkownik2494
+1
Na początek gratulacje dla zwyciężców artykuły super.I coś jeszcze czy to ważne czy został konkurs przedłużony czy nie ,nie nagrody sa najważniejsze a i pewnie regulaninu konkursu nikt nie czytał może jest tam zapis że konkurs można przedłużyć, a jak nawet nie to zobaczcie ile extra artykułów powstało ile nowych informacji dla mnie to jest najważniejsze.Korzystanie z doświadczeń innych,ja np.nigdy nie łowiłem w morzu a dzięki" szalonej"jak kiedys będę miał okazję skosztować morskich połowów nie będę{mam nadzieje} wyglądał z wędką na plaży jakbym "spadł z choinki".Jeszcze raz gratuluję. (2008-10-01 18:05)
Zbig28Zbig28
0
Serdeczne gratulacje dla Moniki i Kamila. W przypadku "łysego węża" wzmocnione osobistą stysfakcją, ponieważ mam przyjemność razem z nim działać w zarządzie naszego Koła. Do tego namawiałem Go do opisania swoich zmagań z piękną brzaną i późniejszą rozterką wynikającą z niemożności wypuszczenia rybki. Opisał to perfekcyjnie !
Dołączam także gratulacje dla organizatorów komkursu !
Dzięki nim mogliśmy zapoznać się z wieloma świetnymi artykułami. Zobaczyliśmy, że wokół nas jest naprawdę wielu utalentowanych miłośników wędkarstwa. Ten konkurs ich odkrył.
Mam nadzieję, że będą nadal pisać i dzielić się z nami swoimi doświadczeniami i przygodami nad wodą.
Jeszcze raz - GRATULUJĘ ! (2008-10-01 18:43)
łysy wążłysy wąż
+1
No to teraz wiem o co chodzi....:-) Od rana telefony z gratulacjami za wygranie " jakiegoś " konkursu, a biedny Łysy Wąż siedzi w pracy i nic nie kuma :-) Dzięki za gratulacje panie i panowie. Szalona - Tobie szczególnie gratuluję zaj ..... ego artykułu i oczywiście wygranej. Ciekawe jak się kijki sprawdzą? :-) Zbyszku - gdyby nie Ty, nie napisałbym tego tekstu. Jakoś nie mogłem się do tego zebrać i uwierzyć we własne " umiejętności " pisarskie. pozdr. (2008-10-01 21:23)
Max79Max79
0
Wielkie GRATULACJE dla zwycięzców. (2008-10-02 14:00)
mintajmintaj
0
jeszcze na brzane nie trafiłem ale mam nadzieje ze trafie.podobno ze brzana jak sie przyssie do dna to nie pusci dlatego trzeba ja szybko cholowac czy to prawda??.gratuluje zwyciezcom (2009-01-14 07:12)

skomentuj ten artykuł