Wspólna akcja na tarle

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Zatrzymaniem trzech kłusowników zakończyła się akcja przeprowadzona przez strażników Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku Terenowego Płock we współpracy ze strażnikami z Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Włocławku. 


18 marca 2015 roku funkcjonariusze zatrzymali na Jeziorze Sztutowskim mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego odłowu sieciowego szczupaków zgrupowanych na tarle. Kłusowników wraz z przedmiotami zatrzymanymi jako dowód w sprawie karnej przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Zatrzymane osoby odpowiedzą za popełnienie przestępstwa kłusownictwa rybackiego, za które na podst. art. 27 c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Pragnę podziękować kolegom z Państwowej Straży Rybackiej województwa kujawsko-pomorskiego za pomoc w zwalczaniu kłusownictwa rybackiego na obszarze województwa mazowieckiego.


Ze względu na wzmożoną aktywność kłusowników podczas wiosennego tarła ryb, apeluję do wszystkich wędkarzy o przekazywanie informacji o wszelkich przejawach kłusownictwa.


Telefony do naszych posterunków są dostępne na stronie internetowej: http://www.psr.waw.pl/posterunki.html

Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie


 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Wspólna akcja na tarle - opinie i komentarze

pawelddpaweldd
0
Jak dla mnie to nie wędkarze a podudzia. (2015-04-12 22:01)

skomentuj ten artykuł