Współpraca PSR z policją

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Współpraca strażników z pułtuskiego posterunku Państwowej Straży Rybackiej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku układa się wzorowo. Policjanci uczestniczą wspólnie ze strażnikami w akcjach przeciwkłusowniczych organizowanych w obwodach rybackich, kontrolują targowiska pod kątem legalności handlu rybami, przeprowadzają przeszukania miejsc zamieszkania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa kłusownictwa. 


2 marca 2015 roku, w miejscowości Szygówek (gmina Pułtusk), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania osoby, co do której zachodziło uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym połowie ryb przy użyciu rybackich narzędzi połowowych. W toku przeszukania ujawniono 14 sieci rybackich, 3 więcierze, 3 żaki oraz materiały do produkcji sieci rybackich. W jednej z zabezpieczonych sieci znajdowały się żywe raki. Podejrzany przyznał się, że w 2015 roku już pięciokrotnie dopuścił się popełnienia przestępstwa kłusownictwa rybackiego. 


Ponadto, 13 marca 2015 roku w miejscowości Serock (powiat legionowski) strażnicy z pułtuskiego posterunku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego połowu ryb w Narwi przy użyciu trzech sieci rybackich typu wonton. Kłusowników wraz z przedmiotami zatrzymanymi, jako dowód w sprawie (sieci rybackie, łódź z silnikiem zaburtowym, ryby) przekazano policjantom z Komisariatu Policji w Serocku. 


Kłusownikom na podst. art. 27 c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Pragnę podziękować wszystkim Kolegom Policjantom za wspieranie Państwowej Straży Rybackiej w zwalczaniu kłusownictwa rybackiego na naszych wodach. 


Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Współpraca PSR z policją - opinie i komentarze

maciejka15maciejka15
0
brawo (2015-05-02 21:14)

skomentuj ten artykuł