Zaloguj się do konta

Wybór akcesoriów do method feeder


Wybór akcesoriów do method feeder.

Po sierpniowych upałach w wodzie zaczyna być coraz więcej tlenu. Jest to doskonały czas na łowienie karpi. Warto przetestować coraz popularniejszą na naszych łowiskach metodę method feeder. Jest to niemal idealna metoda wędkowania – prosta, a przy tym bardzo skuteczna. Aby wędkowanie na metodę było jeszcze bardziej proste i skuteczne, warto skorzystać ze specjalnych akcesoriów dedykowanych do metody. W ich wyborze pomogą eksperci www.mfish.pl. Koszyczki


Temat wałkowany już chyba setki razy. Dodamy tylko, że na początek można sięgnąć po koszyczki browninga (rewelacyjna cena i przyzwoita funkcjonalność), dla bardziej zaawansowanych polecam chyba najpopularniejsze na naszym rynku koszyczki Drennana lub mniej popularne, lecz zdecydowanie najbardziej funkcjonalne koszyczki Matrixa wyposażone w rewelacyjną foremką. Foremka wyposażona jest w innowacyjne rozwiązanie umożliwiające wyciekanie koszyczka z foremki.
Przypony

W stosunku cena/jakość nie do pobicia są przypony Browninga. Dedykowane do metody występują w trzech wersjach: z igłą do kulki, z gumką do pelletu oraz z opaską na białe robaki. Wyposażone są w ostre haczyki Mustad oraz bardzo dobrej jakości żyłki Browning. Przypon z igłą to rewelacyjne rozwiązanie, problem pękających kulek znika całkowicie. Kulkę nakładamy na cienką igłę umieszczoną na włosie, prezentacja takiej przynęty jest doskonała.  Igła posiada mały zadzior, dzięki temu kulka wcale nie spada. Wymiana kulek również jest ekspresowa. Gumka do pelletu lub opaska do robaków to dobre i sprawdzone rozwiązania. Godne polecenia są również przypony Drennan, te klasyczne jak i pushstop. Przypon pushstop wraz z igłą Drennan Pushstop to doskonałe rozwiązanie do szybkiego zbrojenia przynęt. Przypon posiada zawiązany stoper, który nakładany jest na igłę, a następnie wbijany wraz z  nią w przynętę. 
 Łączniki


Łączniki do metody są rewelacyjnym rozwiązaniem, pozwalają szybko zmieniać przypony w sytuacji gdy np. zamiast kulki, chcemy łowić na pellet lub kukurydzę. Podczas łowienia tą metodą bardzo dobrze jest często zmieniać przynęty, aby dopasować się do upodobań ryb. Odkąd zastosowaliśmy dołączony do koszyczków Drennana łącznik Method Feeder, używamy go niemal w każdym zestawie feederowym. Jest to doskonałe rozwiązanie do szybkiej wymiany przyponu, nie ma możliwości wypięcia się przyponu lub zestawu, a sam łącznik wykonany jest z solidnego tworzywa sztucznego. Quick Change Beads od Drennana to również bardzo dobry łącznik, jest odpowiedniej wielkości dzięki czemu możemy używać go z każdym koszyczkiem bez obawy, że przeleci przez otworek w koszyczku. Jest również niezbędny do budowy zestawu z koszyczkiem Matrixa. Doskonały jest także do zestawów przelotowych, jego budowa zapobiega niszczeniu węzła przez uderzanie koszyczka o łącznik. Godny polecenia jest metalowy łącznik browninga. Wyglądem przypominający klasyczny krętlik. Przypon oraz zestaw montowany jest na haczykach oraz blokowany sylikonowymi gumkami.  
Pozostałe akcesoria i narzędzia


Często wędkarze narzekają na pękające kulki do metody. Aby temu zapobiec należy najpierw kulkę rozwiercić, a następnie skorzystać z igły do nawlekania kulek. Warto sięgnąć po igły i wiertła Drennana, które zostały odpowiednio przygotowane do mini kulek, są przede wszystkim cieńsze od klasycznych narzędzi. Ciekawą alternatywą dla specjalnych przyponów do method feederą są gotowe włosy od Browninga. Posiadają igłę do kulek lub klasycznego włosa z plecionki. Włos zakładany jest za pomocą sylikonowego uchwytu na klasyczny haczyk. Dzięki temu możemy szybko przerobić zwykły przypon na przypon do metody. Warto zaopatrzyć się również w pudełka dedykowane do pelletów lub inne podobnie zbudowane. Są wygodne w użyciu i praktyczne, umożliwiają np. szybkie namaczanie pelletu poprzez wsypanie pelletu do pudełka, zalanie wodą, przemieszanie, przykrycie takim samym pudełkiem (należy włożyć jedno w drugie dnem do dołu), następnie przewrócenie obu pudełek dnem do góry. Gdy woda ścieknie pellet jest już namoczony.
Kulki i pellety


Kulki i pellety Lorpio są już swoistą klasyką na naszym rynku, są sprawdzone i skuteczne. Polecamy także wypróbować pellety, kulki i zanęty angielskiego producenta Bait – Tech, cena tych produktów jest tylko nieco wyższa (pellet do metody kosztuje 13,99zł), a jakość i skuteczność może nas naprawdę zaskoczyć. Dla poszukujących najwyższej jakości polecamy pellety, zanęty i kulki Sensasa, przygotowane przez najlepszych wędkarskich mistrzów. Doskonale sprawdzają się również na naszych wodach. 


 

Po niezbędne akcesoria zapraszamy na www.mfish.pl.

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego sprzętu, nie tylko do method feeder.

Dodatkowo każdy kto dokona zakupu do końca września otrzyma 7% rabatu (wystarczy wpisać kod: „wędkuje” w koszyku).

Jeśli dokonasz zakupu dziś do godziny 12:00 to najprawdopodobniej już jutro będziesz mógł wypróbować sprzęt (szczegóły na www.mfish.pl).Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej