Wycieczka na Skrwę 109 Kutno

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Korzystając z dobrej, wędkarskiej pogody WKSeniorów planował zorganizować wspólny wyjazd nad rzekę Skrwę prawą do miejscowości Cierszewo na wiosenne wędkowanie. Obecna sytuacja związana z wystąpieniem koronawirusa zmusiła organizatorów do odwołania zawodów. Jednak część kolegów już przygotowanych sprzętowo i zanętowo do wyjazdu zdecydowała się na wspólną wycieczkę.
Ryba świetnie brała więc i rywalizacja była zacięta. Spędziliśmy wiele godzin na sportowej rywalizacji z pełnym poszanowaniem złowionych ryb. Ryby w wielu przypadkach były natychmiast wypuszczane ponieważ ustalono dodatkowe wymiary od których można rybę zaliczyć do rywalizacji.
Koledzy złowili ponad 30 kg głównie płoci i leszczy. Kilkanaście okoni, ukleje oraz nieliczne dziś jazgarze.
Wyjątkowość okolicy oraz wiosna wyglądająca z za każdego krzewu i drzewa stwarzała wspaniałą atmosferę. Klangor żurawi, werble dzięciołów, gęgot docierający z przelatujących kluczy gęsi czy też nawoływania orłów i jastrzębi wypełniały ciszę doliny Skrwy. Co jakiś czas między spławikami przepływały majestatycznie łabędzie a ptaki krukowate wykonywały wspaniałe loty godowe. W osłoniętych i ciepłych miejscach kwitły pierwsze kwiaty.
Zgodnie z wnioskiem-apelem wyjazd nastąpił w dniu roboczym aby nie zajmować łowiska w weekend, kiedy mają możliwość większego skorzystania pracujący i prowadzący działalność gospodarczą. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem.

 


4.8
Oceń
(9 głosów)

 

Wycieczka na Skrwę 109 Kutno - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
-1
Szkoły zamknięte.. Kościoły prowadzą msze, rekolekcje. Państwo nie ma siły! Okupant rządzi Polską a nie rząd RP! ZG PZW sugeruje odwoływanie zawodów.NIe dajcie się ogłupiać.Brawo. (2020-03-12 21:22)
bojanek123bojanek123
+1
Łowie tam od lat 90 tych, jak to jestże tam od tyłu lat wędkarze lowia ładne płocie wiosna i jesienią, klenie jazie wiosna, okoń na jesieni, okolice drewnianego mostu nawet i z lodu, wędkarzy codziennie dużo, na wykendzie setki, o nocnych klusolach ta legendy mówią, świnie tam na rybim białku chowane, wiosna, jesień ryby tam podsumują ilość wędkarzy to przez cały sezon ryby w tonach lowia, i od lat jest tak samo, chyba nigdzie w Polsce nie ma takiego miejsca (2020-03-12 22:58)
ba-baracusaba-baracusa
0
woda chyba trochę podskoczyła bo wl listopadzie płyciutko było :) o tej wodzie to nie jeden ichtiolog by doktorat napisał (2020-03-13 11:53)

skomentuj ten artykuł