Wycieczka nad Jezioro Przechlewskie

/ 8 komentarzy / 24 zdjęć


Mimo , że mieszkam niedaleko od Jeziora Przechlewskiego(około 30 km) i wiele o nim słyszałem , nigdy nad nim nie byłem . Jezior w okolicy sporo , nie wszystkie znam . Po przyjechaniu nad jezioro , tym razem bez wędek , pierwsze wrażenie , jezioro bardzo mi się spodobało . Parkujemy samochód koło CHATY WĘDKARZA , na podwórku dzierżawca jeziora Bogdan Barton , którego poznałem przed laty na zawodach wędkarskich . Chwila rozmowy na temat wędkowania na jeziorze , zostawiamy gospodarza i idziemy brzegiem jeziora zobaczyć okolicę . Jezioro ma jakby dwa oblicza : od strony zabudowań wsi brzegi cywilizowane : fajne pomosty , trawa wykoszona , kilka metrów od brzegu ulica i zabudowania . Kilkaset metrów od CHATY WĘDKARZA park gminny z plażą i placem zabaw , na którym akurat są dzieci z miejscowego przedszkola . Drugie oblicze: od strony pól jak dzikie jezioro , chaszcze , kilka drzew w wodzie .( Mi bardziej podoba się ta część jeziora) . Wg śladów wynika , że wędkarze preferują brzeg od strony wsi . Postanawiam , że w najbliższym czasie odwiedzę to jezioro , lecz na pewno z wędkami . Przy samym jeziorze w CHACIE WĘDKARZA stoisko wędkarskie , w którym jest praktycznie wszystko potrzebne do wędkowania , pozwolenia na wędkowanie , sprzęt wędkarski , zanęty i przynęty .

 


4.5
Oceń
(13 głosów)

 

Wycieczka nad Jezioro Przechlewskie - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
Witam ! Szkoda że tak mało napisałeś o tym zbiorniki bo fotografie zachęcają ale jakby tak jeszcze cennik ,lokalizacja ,rybostan i co dominuje ,ew.istotne zmiany regulaminowe może by ktoś chętnie odwiedził , a tak trzeba szukać niestety :-(  Pozdrawiam ! (2017-06-20 17:38)
piotr48piotr48
-1
Co to za artykuł ? Czyżby nie było o czym pisać ? Oczywiście chodzi mi o stan rybostanu . (2017-06-20 19:52)
halski021halski021
0
Opisałem swoje spostrzeżenia z pierwszego pobytu nad jeziorem . Informacji , o jeziorze jest multum na stronach internetowych pisanych przez Bogdana Bartona . Znam go osobiście i mam o nim jak najlepsze zdanie , tak jak wielu jego gości z calej Polski . Świadczy o tym choćby to , że na jego ośrodku nad jeziorem Szczytno Małe miejsca są już zarezerwowane do końca roku . Inormacje ,  których wam się nie chce szukać znajdziecie na stronie facebooka:  Jezioro Przechlewskie .   (2017-06-20 22:11)
piotr48piotr48
-1
Stan rybostanu się zmienia , a opinia osoby która dzierżawi wodę nie stanowi gwarancji sukcesu . Mówienie że należy na FB szukać informacji to totalna bzdura , po co pisać ten artykuł a raczej wypociny na WEDKUJE.PL przecież to wyraźna reklama i to w tandetnym stylu . Proszę o odrobinę pokory i samokrytyki. (2017-06-20 22:57)
halski021halski021
+2
piotr 48 - co ja reklamuję wg Ciebie ? Opisałem tylko moje wrażenia z wycieczki . Takich jezior w mojej okolicy jest wiele . Są na nich dzierżawcami różne osoby i organizacje( PZW , Człuchowskie Towarzystwo Wędkarskie , Płaszczyckie Towarzystwo Wędkarskie , Człuchowski Klub Wędkarski , Spółki Rybackie i osoby prywatne .Więc ,,do wyboru - do koloru " . Co do moich wypocin - nie jestem pisarzem , wiem że słabo piszę , ale wielu moich kolegów to czyta i jest na bierząco z tym co się u nas dzieje . Ty jak do tej pory nic nie napisaleś , i jak się orientuję w większości artykułów dajesz pały . Piątki bardzo rzadko . Jak Ci się moje wypociny nie podobają , to ich  nie czytaj . Zastanawiałem się , kto mi daje jedynki , jakby się uwziął , nie tylko na mnie , teraz już wiem . Mimo twoich rad , nadal będę bazgrał na moim blogu , bo jestem starym dziwadlem i sprawia mi to przyjemność , jak znajomi nad wodą mówią mi , że dzięki mnie dowiedzieli się czegoś nowego . Ty widzę masz zadowolenie jak możesz komuś postawić pałę , więc stawiaj mi dalej , przywykłem juz do tego :):):):):):):) (2017-06-21 09:40)
rysiek38rysiek38
+1
Żeby nie było to piotr ma poniekąd rację co do braku choćby zachaczenia o jakies dane - tez mi tego brakuje bo to tak jak by spiker w wiadonościach podał temat a zainteresowanych odsyłał do internetu tym bardziej że wiele łowisk ma te same, powtarzające się nazwy i to nawet w granicach jednego okręgu - to jedno ,teraz co do pał których nie rozumię bo moim zdaniem pałę mozna dać tylko za nic a w tym przypadku tak nie jest i wpis jest spoko z tym ze skromny , po drugie ktoś kto daje pały czy niskie oceny powinien mieć choc trochę honoru i to uzasadnić , ja tak przynajmniej robie uzasadniając nawet 4... PDK. (2017-06-21 10:45)
halski021halski021
+1
rysiek38 - jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził :) . Ty chciałbyś jakieś dane o łowisku , a piotr 48 zarzuca mi , że uprawiam nachalną reklamę , mimo ,  że żadnych danych łowiska nie podałem . Ja piszę co myślę , artykuły krótkie , bo nie potrafię ładnie i dużo pisać . Najwazniejsze , że ktoś moje wypociny czyta , szczególnie moi koledzy wędkarze z Człuchowa , a że nie wszystkim moje pisanie się podoba , to trudno :)   (2017-06-21 11:02)
rysiek38rysiek38
+1
jak by mi się nie podobało to bym nie czytał a czytam zawsze jak jest cos nowego od Ciebie ;-),co do stylu to można niektórych poznać  nawet nie widząc nika i tak ma być - to tak jak np. w muzyce że po kilku rifach juz wiesz czyj to nowy kawałek, a to że czasem jestem upierdliwy i walę prosto z mostu z uszczypliwym żartem to akurat mój styl :-) P.S. pamiętasz naszego wspólnego znajomego ,praktycznie od poczatku portalu ? znikał , pojawiał się po przerwach w nowym wcieleniu i jest z nami do dziś (tez zawsze go poznawałem od razu) -szkoda że ostatnio mało pisze :-( (2017-06-21 12:50)

skomentuj ten artykuł