Wycinanie krzaków i drzew nad Wisłą.

/ 7 komentarzy / 2 zdjęć


Witam całą brać wędkarską.Byłem wczoraj i dziś czyli 26 i 27 marca nad rzeką Wisłą w miejscowości Wielkie Walichnowy(woj.pomorskie,pow.tczewski,gmina gniew).Wybrałem się na rybki bo był słoneczny lecz bardzo chłodny dzień,lecz ku mojemu wielkiemu zdziwieniu w miejscu gdzie od ponad 6 lat łowie zostały wykarczowane drzewa i krzaki,a te cieniutkie gałązki wszystkie połamane i powrzucane do wody,aż mnie krew zalała.To robią miejscowi mieszkańcy,bo zamiast zakupić drewno od nadleśnictwa to wolą to po prostu przechlać i za darmo sobie iść wyciąć.Tak się bardzo zdenerwowałem że automatycznie odeszły mi chęci na siedzenie w tym miejscu i łowienie i tak nie było jak nawet połowić jak całe łowisko było zawalone krzakami.Musiałem szukać 30 minut miejsca,aby usiąść sobie i połowić z gruntu.Efekt z tych połowów był słaby tylko 3 brania przez te dwa dni.Czemu ludzie tak bardzo nienawidzą naszego środowiska naturalnego,że posuwają się do tego przestępstwa nie tylko karnego,ale wobec całej naszej przyrody.

 


4.4
Oceń
(13 głosów)

 

Wycinanie krzaków i drzew nad Wisłą. - opinie i komentarze

gniewkogniewko
0
Zgodze sie z toba marek,ja dzis byłem w Opaleniu w naszym stałym miejscu,tam tak samo powycinane i to pilarką,troche tego leżało w wodzie ale nie aż tak jak u ciebie,tam leży wszystko na brzegu,ale jak przyjdzie wysoka woda to ściągnie to i juz tam nie połowimy,pozdro.
(2011-03-27 17:09)
toms72toms72
0
Marek ja wędkuje czasami na Motławie. To co pływa na wodzie i przy brzegach koszmar miejscowi wyrzucali worki ze śmieciami na lód jak przyjdzie odwilż woda sama wszystko zabierze. W weekend byłem na Szkarpawie też lipa. Nawet jednego puknięcia. Krajobraz wyglądał podobnie jedyne co udało mi się udało wyciągnąć to zahaczyłem o linkę kłusoli, zresztą widziałem tego więcej na brzegach.
(2011-03-28 16:34)
andrzej1952andrzej1952
0
i bardzo dobrze, że wycięli chaszcze- na tych właśnie "roślinkach" w razie powodzi zatrzymuje się woda i dochodzi do tragedii - w obszarach "zalewowych rzek obligatoryjnie powinno się wyciąć wszelkie zawady - dlatego jak słyszę "opinie ekologów" jakim to przestępstwem jest wycięcie patyczka z wierzby nad wodą choćby na podpórkę do wędki zamiast "ekologicznej plastikowej" to nóż się w kieszeni otwiera!! (2011-03-29 12:53)
SamotnikSamotnik
0
  I BARDZO ŻLE ŻE WYCIELI !!.  Szkoda słów .    Niech jeszcze wybetonują  kolego  , woda nabieże większej szybkości . itd.   Mamy wiele przykładów w naszym kraju. Bez obrazy przedmówco .    Pozdrawiam. (2011-03-29 18:03)
gniewkogniewko
0
Nie ma co polemizować w tym temacie,trzeba tępić ten proceder i tyle,wycinali ,wycinają,ale my postarajmy się by tego nie robili.

Pozdrawiam całą brać.
(2011-03-29 20:57)
jurekjurek
0
Trzeba by złapać takich gości na gorącym uczynku , niedługo przyjdzie do tego , że nad wodą nie będzie żadnych drzew i krzewów , a co za tym idzie zakamarków dla ryb ------- dobry wpis Marku --- pozdrawiam Jurek .
(2011-03-31 13:45)
ambatczewambatczew
0
oj tak to już jest szkoda słów na to bo aż serce się kraje:(
(2011-04-10 19:27)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości