WYNIKI -II Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła 54 SUM Wyszogród

/ 2 komentarzy / 11 zdjęć


Czas mija szybko i jak się okazuje już drugi raz , w tym sezonie , startujący w GPX w dyscyplinie spławikowej zawodnicy z Koła 54 SUM Wyszogród spotkali się na sportowych zmaganiach . Tym razem były to specyficzne zawody , gdyż rozegrano tzw. ,, zawody linowe ,, , które odbywają się w naszym Kole od początku jego istnienia ( w przyszłym roku bedziemy obchodzić 60-lecie istnienia naszej społeczności ) i jak sama nazwa wskazuje , dodatkowe nagradzane są liny.

W niedzielny poranek na miejscu zbiórki nad starorzeczem Chmielewo stawiło się 36 zawodników z 42 zgłoszonych , niestety tych nieobecnych przestraszyły chyba prognozy pogody , bo zapowiadały się nieciekawie,ale matka natura tym razem okazała się łaskawa , ponieważ deszcz zaczął padać równo z chwilą zakończenia rozdawania nagród i całych zawodów . Niektórzy zawodnicy srodze się zawiedli , bo będąc doskonałymi spławikowcami ( mam tutaj na myśli kolegę Czarka Orlińskiego ) co udowodnili już w wielu zawodach , niestety tutaj przegrali ,, walkę ,, z silnymi i chytrymi linami , bo zestawy , które przygotowali okazały się za słabe, na ten specyficzny akwen , jednak należy podkreślić , iż nie tylko temu zawodnikowi nie dopisało szczęście , przegranych było więcej , sam jako sędzia byłem świadkiem zerwania przez rybę zestawu z przyponem 0,27 przez kolegą Darka Szafrańskiego , który jak się potem okazalo złowił najdłuższego lina – 50,2 cm. i został zwycięzcą w kategorii Najdłuższy Lin Zawodów . Należy także podkreślić , iż ,,pięknego ,, lina o długości 47,3 złowił kol. Opała Sławomir , a dwie rybki z tego gatunku przypadły Mariuszowi Lewandowskiemu a jedna Wódarskiemu Andrzejowi. Jednak zwycięzca pobił swych konkurentów , łowiąc 5 karasi o łącznej masie ponad 2 kilogramy. Zgodnie z ustalonymi już od trzech sezonów zasadami , zawody zostały rozegrane w formule ,, złów i wypuść ,, co jak się okazuje jest też możliwe do zrealizowania na zawodach spławikowych, bo procent ryb , które niestety padły, to tylko jakieś niecale 3 % . to barzdzo niewiele w stosunku do ilości złowionych ryb.

Wszystkim dopisywały doskonałe humory i już planowano kolejną wyprawę za tydzien na pierwsze zawody z cyklu GPX w dyscyplin spinningej , które zostaną rozerane na rzece Narwi.

A oto czołowa szóstka zawodów .

II Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła Nr. 54 Wyszogród – 15.05.2011r. – starorzecze rzeki Wisły Chmielewo.

1. Kaźmierczak Sławomir
2. Opała Sławomir
3. Szafrański Dariusz

4. Woźniak Henryk
5. Lewandowski Mariusz
6. Kumorowski Marek


P.S. W zakładce sport znajduje się aktualna klasyfikacja GPX w dyscyplinie spławikowej po dwóch konkursach.
Już dziś zapraszamy wszystkie chętne dzieci z opiekunami na Otwarte Zawody Wędkarskie z Okazji Dnia Dziecka , szczegóły niebawem.

 


4.6
Oceń
(12 głosów)

 

WYNIKI -II Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła 54 SUM Wyszogród - opinie i komentarze

cezar80cezar80
0
Witam Rzeczywiście na następne to żyłka na przypon 0,2-0,22 chyba musi wystarczyć bo 0,14-0,16 strzelały na tych bykach jak nitki . Pozdrawiam koło K54
(2011-05-18 21:52)
ProfesorProfesor
0
He he jak to się człowiek całe życie uczy ! Prawda Czaruś hehe. A ja 10 m od niego i nawet brania Hmm to już drugie "0" w tym roku !???
(2011-05-19 16:44)

skomentuj ten artykuł