Wyniki XX Mistrzostw Szkół Powiatu Goleniowskiego

/ 1 komentarzy / 20 zdjęć


W sobotę 3 czerwca na stawie w Łozienicy odbyły się XX Mistrzostwa Szkół Powiatu Goleniowskiego w wędkarstwie spławikowym. Tradycyjnie organizatorem zawodów powiązanych z Dniem Dziecka był Zarząd PZW Koła Nr 14 „Okoń” w Goleniowie. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali członkowie Zarządu Koła „Okoń” oraz opiekunowie poszczególnych zespołów i rodzice. Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej i przy okazji szukanie wędkarskich talentów. W zawodach trwających dwie godziny rywalizowało 48 młodych wędkarzy reprezentujących 3 osobowe drużyny z różnych szkół powiatu goleniowskiego oraz startujących indywidualnie. Szkoły podstawowe reprezentowało 15 drużyn w tym 3 drużyny klas 1-4 i 12 drużyn klas 5-8. Szkoły ponadpodstawowe nie były reprezentowane przez żadną drużynę. Regulamin dopuszczał możliwość reprezentowania szkoły przez kilka drużyn z czego niektóre szkoły skorzystały. Pogoda zgodnie z oczekiwaniami była wyśmienita podobnie jak nastroje wędkującej młodzieży. Wśród złowionych ryb dominowała płotka i ukleja.

W szkołach podstawowych w grupie klas 1-4 zwyciężyli:

1 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie I drużyna w składzie: Dębicki Janek, Bogucki Aleksander, Zibrowski Borys – 1.670 pkt.

2 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie II drużyna w składzie: Jędrzejewski Mateusz, Dębicki Konrad – 1.190 pkt.

3 miejsce Zespół Szkół Publicznych w Białuniu drużyna w składzie: Olkowski Nikodem, Fydrych Emil, Borkowski Filip 0 pkt.

Szkoły podstawowe klasy 5-8  pierwsza trójka :

1 miejsce Zespół Szkół Publicznych w Białuniu drużyna w składzie: Tworek Szymon, Błażewicz Radek, Kowalski Igor – 2.800 pkt.

2 miejsce Szkoła Podstawowa w Mostach drużyna w składzie: Bobik Julia, Kubiaczyk Krzysztof, Baryluk Paweł – 2.050 pkt.

3 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Goleniowie drużyna w składzie: Seniuk Emilia, Niepsuj Michał, Przesmycki Igor – 1.880 pkt.

Klasyfikacja indywidualna ( pierwsza dziesiątka ):

1. Kowalski Igor 1.075 pkt.

2. Błażewicz Radek 940 pkt.

3. Kubiaczyk Krzysztof 860 pkt.

4. Tworek Szymon 785 pkt.

5. Seniuk Emilia 725 pkt.

6. Bobik Julia 695 pkt.

7. Niepsuj Michał 690 pkt.

8. Harasimko Sergiej 645 pkt.

9. Dębicki Konrad 635 pkt.

10. Kamiński Wojciech 625 pkt.

Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji drużynowej szkół nagrodą były puchary które zostały wręczone przez: Prezesa PZW Koła Nr 14 Okoń w Goleniowie - dla szkół podstawowych klasy 1-4, przedstawiciela Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów – dla szkół podstawowych klasy 5-8 , przedstawiciela Starosty Goleniowskiego – dla najmłodszego uczestnika zawodów, za największą rybę i Fair Play. Najmłodszym uczestnikiem była Kawecka Amelia, największą rybę złowił Błażewicz Radek, a nagrodę Fair Play otrzymała Bobik Julia.

Oprócz pucharów dla drużyn wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, które wybierano według kolejności zajętych indywidualnie miejsc. Oczywiście jak na zawody wędkarskie przystało wspomniane nagrody to głównie sprzęt i wyposażenie wędkarskie.

Ponadto Pan Tadeusz Kwiatkowski ufundował wszystkim uczestnikom zawodów atrakcyjne talony do wykorzystania w Empiku.

Rywalizacja wśród młodzieży była imponująca i sprawiała im oraz opiekunom dużo radości. Na uwagę zasługuje fakt, że różnice punktowe między rywalizującymi zespołami były niewielkie. Wrażeniami z wędkowania dzielono się podczas konsumpcji gorących kiełbasek, które najlepiej smakują właśnie na świeżym powietrzu. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodyczach, sokach i napojach chłodzących, których nie zabrakło dla nikogo, a za zaangażowanie w sprawną realizację zawodów należą im się szczególne słowa uznania i podziękowania. Zawody podobnie jak w latach ubiegłych były bardzo udane. Uczestniczyło w nich więcej młodzieży niż ostatnio. Ogólnie cel zawodów został osiągnięty i to jest najważniejsze. Tym zawodnikom którym nie udało się złowić żadnej rybki przypominam, że nie jest to powód do zmartwienia. W tych zawodach chodziło również o wspólne spędzenie czasu na łonie natury i dobrą zabawę z wędką. Następnym razem na pewno będzie lepiej.

Zwycięzcom drużynowym i indywidualnym gratulujemy uzyskanych wyników. Wszystkim zaangażowanym w realizację imprezy serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku koła nr 14 Okoń.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Wyniki XX Mistrzostw Szkół Powiatu Goleniowskiego - opinie i komentarze

amur tvamur tv
0
Gratulacje dla zwycięzców (2023-06-14 00:04)

skomentuj ten artykuł