Zaloguj się do konta

Wyniki zawodów o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo 2015

Tradycyjnie w trakcie corocznie organizowanych Dni Bolewic odbyły się także zawody o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo. Na zawody otwarte mógł się zapisać każdy chętny. Odbyły się one nad jeziorem Konin koło Lwówka.
W niedzielny poranek swoja obecność potwierdziło 14 uczestników z Koła Wydra z Bolewic oraz sąsiednich kół. Dla zawodników z Koła Wydra były to dodatkowo zawody liczące się do Grand Prix sezonu 2015.

Z uwagi na upały panujące od kilku dni zdecydowano, że zawody rozpoczną się bardzo wcześnie a więc od 07.30 by można je było zakończyć przed południem. Zawodnicy zostali zaopatrzeni w napoje i rozstawieni na stanowiskach. Łowić można było na jedną wędkę metodą spławikową.

Po zakończeniu rywalizacji o 11.30 komisja wagowa ruszyła zważyć ryby. W siatkach większości zawodników dominowała drobnica w postaci płoci, wzdręg, leszczy i okoni. Każdy gracz oprócz wagi ogólnej mógł także przedstawić komisji największą rybę, bo dodatkową nagrodę ufundowano za największą rybę zawodów.
Na podsumowanie zawodów przybył główny organizator i fundator pucharu Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota. Wręczył on zwycięzcom Puchary a także za pierwszych 6 miejsc dyplomy i nagrody.

Na podium znaleźli się:
1) Andrzej Przeniczka z waga ryb 10,28 kg.
2) Tomasz Witucki z wagą 7,62 kg.
3) Adam Wieczorek z wagą 7,45 kg.
4) Mirosław Kaczmarek z wagą 6,91 kg.
5) Mateusz Nowak z wagą 6,50 kg.
6) Adam Łodyga z wagą 6,34 kg.

Puchar za największą rybę przypadł Zygmuntowi Smolakowi który złowił leszcza o wadze 0,74 kg.

Na zakończenie zawodów zawodnicy zostali poczęstowani pyszna grochówką.

Opinie (2)

zbigra

świetne wyniki. Gratki dla organizatorów i uczestników. Dobrze mieć takie wsparcie w samorządzie. [2015-07-07 07:23]

halski021

Super wyniki - tylko szkoda , że tak mało zawodników , nieobecni pewnie nie wierzyli że mogą zająć czołowe lokaty , ale przecież zawody , to nie tylko rywalizacja , ale przede wszystkim spotkanie z kolegami . [2015-07-07 09:48]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Święto samorządu

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim podejmującym codzienną…