Zawody o Puchar Burmistrza (21 Jarmark Łaski)

/ 18 zdjęć

W dniu 04 czerwca br. na zalewie "Zajączek" odbyły się Otwarte zawody zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Łasku z okazji trwającego 21 Jarmarku Łaskiego. Zawody były jedną z wielu imprez towarzyszących temu corocznemu wydarzeniu w naszym mieście. Do walki stanęło 22 zawodników Łasku, Pabianic i Zelowa (w tym trzech kadetów). Warunki atmosferyczne były wprost idealne do przeprowadzenia zawodów, jednakże nie na wszystkich stanowiskach dopisały ryby. Brania ryb były rzadkie, ryby żerowały chimerycznie i delikatnie (to prawdopodobnie efekt spadającego ciśnienia atmosferycznego). Tym razem gospodarze (wędkarze z WKW Łask-Grabia) okazali się mniej gościnni dla przyjezdnych, zwyciężając w obu sektorach. W sektorze A zwyciężył kol. Mariusz Nawrocki z wynikiem 4 565 pkt, zdobywając jednocześnie Puchar Burmistrza Łasku, w sektorze B zwyciężył natomiast kol. Jarosław Czajka wynikiem 2 905 pkt. Trzecie miejsce zdobył kol. Jędrzej Laskowski z koła PZW w Zelowie z wynikiem 2 670 pkt.
W kategorii kadetów pierwsze miejsce zajął kol. Patryk Bednarkiewicz z wynikiem 960 pkt (dało mu to jednocześnie 6miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów), przed kol. Krystianem Owczarzem - 320 pkt (obaj z koła Kleń Pabianice) i przed kol. Jakubem Fidlerem (aktualnym wicemistrzem Okręgu PZW w Sieradzu w swojej kategorii wiekowej) - 40 pkt z WKW Łask Grabia.

W imieniu Burmistrza Miasta Puchary (dla pierwszej trójki zawodów) i nagrody rzeczowe (dla pierwszej szóstki) wręczył Z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - Pan Arkadiusz Szymczak.