Zaloguj się do konta

Wyniki zawodów spinningowych koła Okoń Goleniów.

W niedzielę 24 października 2021 roku na jeziorze Rozgwiazda w Świętej odbyły się długo oczekiwane zawody spinningowe Koła "Okoń" w Goleniowie. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników. Jak wcześniej informowano nie było podziału na kategorie, a spinningowanie dozwolone było zarówno z brzegu jak i sprzętu pływającego. Większość uczestników zawodów korzystała ze sprzętu pływającego wyposażonego w silniki elektryczne i wiosła. Mimo, że pogoda była sprzyjająca spinningowaniu to ryby nie żerowały na tyle intensywnie, aby zadowolić wędkujących. Szczupaki nie wykazały żadnego zainteresowania, trochę lepiej było z okoniami.

Zawody wygrał Roman Skrzypczak, który uzyskał wynik 1000 pkt. i złowił największego okonia o wadze 0,8 kg. Drugie miejsce z wynikiem 800 pkt. zajął Marcin Jurczak, a trzecie Wojciech Siejo uzyskując wynik 540 pkt.

Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, że Wojtek Siejo jest juniorem w dodatku debiutującym w naszych zawodach spinningowych i łowił z brzegu.

Kolejne punktowane miejsca zajęli Daniel Sienkiewicz i Mirosław Jarmolik. Pozostali zawodnicy mieli dużo mniej szczęścia, gdyż nie złowili żadnej ryby. Faktem jest, że w tym dniu dominowały rybki nie mające odpowiedniego wymiaru.

Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali ufundowane przez organizatora zawodów nagrody według zajętych miejsc oraz nagrodę specjalną sklepu "Tropik-Nasta Nawrot" w Goleniowie za największą rybę.

Nad osiągniętymi tego dnia wynikami oraz kolejnymi zawodami spinningiści zastanawiali się podczas konsumpcji pieczonych kiełbasek przygotowanych przez organizatora zawodów.

Zawody sędziowali Daniel Pabich i Zdzisław Filipowicz.

Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom zawodów dziękuję za wspaniałą rywalizację.

Więcej zdjęć z zawodów można znaleźć w naszej galerii.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej