Zaloguj się do konta

Zawody z okazji Dnia Dziecka 2009- Koło PZW Rokietnica

W niedzielę, 31.maja. na rzece Samicy, przy wypływie z jez. Małego Kierskiego odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Startowało 52 młodych wędkarzy (chłopców i dziewczynek) w przedziale wiekowym od 4 do 16 lat. Każdy, przed rozpoczęciem zawodów otrzymał koszulkę z logiem Koła PZW Rokietnica. Mimo złych prognoz, pogoda dopisała. Na wcześniej przygotowanym łowisku, wędkowanie rozpoczęto o 9:30, a zakończono dwie i pół godziny później. Juniorzy w asyście opiekunów łowili metodą spławikową, a ich głównymi zdobyczami były płotki, wzdręgi i krąpie licznie występujące w tej wodzie.

Po zakończeniu rywalizacji i zważeniu ryb przyznano nagrody za najlepsze wyniki oraz rozdano upominki dla reszty dzieci. Można też było spróbować szczęścia w konkurencji rzutowej (wędkarstwo rzutowe) i strzelaniu z wiatrówki do tarczy (konkurencję prowadził Janusz Gołaski) a także zjeść słodkie wypieki.
Główne nagrody - puchary, dyplomy i sprzęt wędkarski - przyznano za pierwsze pięć miejsc:

I.Zbigniew Sokołowski (0,94 kg)
II.Natalia Jackowiak (0,84 kg)
III.Maciej Oleszuk (0,74 kg)
IV.Alan Powałowski (0,70 kg)
V.Mateusz Maciejewski (0,64 kg)

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki wędkarskie oraz paczki ze słodyczami.
Zarząd Koła nr 118 PZW Rokietnica pragnie podziękować wszystkim sponsorom: firmie wędkarskiej JAXON (za ufundowanie nagród), firmie lakierniczej Zbigniewa Kaźmierczaka, cukierni „Kamilek” Artura Lisiaka, Markowi Drgasowi (sklep „Chata Polska”), Dawidowi Strzeleckiemu (fima „Da-Mar”), Grażynie i Pawłowi Zielińskim (targowisko Rokietnica) oraz sponsorom indywidualnym: Markowi Locie, Adamowi Siejkowi, Krzysztofowi Siejkowi, Irenie i Szczepanowi Tylkowskim oraz Maciejowi Kordusowi.

Opinie (1)

użytkownik

Miło patrzeć jak przychodzi taka liczna grupa dzieci i młodzieży, by w wspólnej zabawie uczcić święto dnia dziecka ,pochwała dla organizatorów i sponsorów, wielkie gratulacje za cierpliwość i sportową walkę dla wszystkich biorących uczestników , tych najmłodszych i najstarszych. [2009-06-18 00:43]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej