Wyniki zawodów spinningowych

/ 19 zdjęć

W niedzielę 6 maja  br.  na jeziorze Rozgwiazda w Świętej odbyły się zawody spinningowe Koła  "Okoń" w Goleniowie. Na zbiórkę wyznaczoną na godzinę 7 00   stawiło się 11 zawodników w tym dwóch juniorów. Jak zwykle na tego typu zawodach wszyscy uczestnicy traktowani byli jednakowo. Nie było podziału na kategorie, a spinningowanie dozwolone było zarówno z brzegu jak i sprzętu pływającego. Zakończenie rywalizacji wyznaczono na godz.11 00  . Większość uczestników zawodów korzystała ze sprzętu pływającego wyposażonego w silniki elektryczne i wiosła. Mimo, że pogoda była sprzyjająca spinningowaniu ryby nie żerowały na tyle intensywnie, aby zadowolić   wszystkich wędkujących. Zawody wygrał Adam Salicki, który złowił ponad 2 kg okoni. Drugie miejsce zajął Roman Skrzypczak,   a trzecie miejsce zajął Marcin Jurczak. Niestety nie złowiono żadnego wymiarowego szczupaka, co było dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Nad kolejnymi zawodami i miejscem ich przeprowadzenia zastanawialiśmy się podczas konsumpcji  ciepłego posiłku przygotowanego przez organizatora zawodów. Doszliśmy do wniosku, że winnym bardzo słabego żerowania szczupaków mogło być zbyt wysokie ciśnienie panujące tego dnia. Miejmy nadzieję, że podczas jesiennych zawodów będzie lepiej.

Zwycięzcom gratuluję , a wszystkim uczestnikom zawodów dziękuję za wspaniałą rywalizację.