Wypad na okonie

/ 5 komentarzy / 19 zdjęć


Koniec roku coraz bliżej, a ja mam jeszcze trochę urlopu, więc postanowiłem znów dwa dni poświęcić na wędkowanie. Moim celem był port Nowe Miasto, gdzie na jesień gromadzą się stada małych rybek, a za nimi buszują okonie. Postanowiłem pobawić się z okoniami. Po dotarciu na miejsce zakładam na główkę nr 3 twistera miodowego z brokatem i do boju.

Po około godzinnym biczowaniu wody i kilku małych okonkach postanawiam przestawić się na trok. Jednak i ta metoda nie przynosi rezultatu. Zrezygnowany zwijam sprzęt i wracam do domu. Po drodze przypominam sobie o gliniance w Jarocinie gdzie latem łowiłem wzdręgi i okonie. Natychmiastowa decyzja, trzeba sprawdzić co o tej porze roku się tam dzieje. Wiąże trok cięzarek 4 gr. A na haczyku twister zgniła zieleń z brokatem. Pierwsze rzuty przynoszą małe okonki podobnie jak w porcie.

Zmieniam miejsce, rzut obrut kołowrotkiem i zostawiam przynęte na napręzonej żyłce. Szczytówka delikatnie przygina się i zacinam. Jest pierwszy większy okonek taki powyżej 20 cm. Kolejne rzuty, przytrzymanie i kolejne okonie lądują na brzegu. W sumie złapałem około 20 okoni w przedziale od 18 do 25 cm. A jednak dzień mogę uznać za udany.

Na drugi dzień postanawiam znów pobawić się z okoniami na gliniance. I znów kilka ładnych pasiaków udaje sie mi wyholować z wody. Jednak na drugi dzień rybki są bardziej ostrożne i bardzo delikatnie podgryzają przynęte. Kilka ładnych okonków odprowadza paproszka pod sam brzeg. Woda była bardzo czysta dlatego rewelacyjnie było widać okonie jak w ostaniej chwili atakowały przynęte. Znów dwa udane dni nad wodą. Na drugi dzień po dwóch godzinach rybi zupełnie przestały brać i nie pomagała zmiana przynęty czy prowadzenie troka, ale i tak bylo super.

 


3.9
Oceń
(22 głosów)

 

Wypad na okonie - opinie i komentarze

robson1robson1
0
Witam.
Fajne pasiaki. (2008-12-03 21:07)
maciej-xxmaciej-xx
0
Sliczne czasami tak jest że biorą jeden dzień na byle co nawet a innymi razy morzna sobie nadgarstki zwichnąć od miotania kijaszkiem i żadnych efektów niema tylko czekać kiedy wkońcu lud się pojawi i bendzie można spokojnie posiedzieć nad dziurką :):):) w lodzie oczywiśćie
Pozdrawiam
(2008-12-05 23:15)
u?ytkownik5105u?ytkownik5105
0
Ładne okonki ,ja bardzo lubię łowić z bocznym trokiem ,bywało że łowiłem tradycyjnie brały małe (gajble) z trokiem --brały duże--- jurekb. (2008-12-11 14:18)
u?ytkownik6680u?ytkownik6680
0
Bardzo ładne pasiaki . Życze powodzenia na następnych połowach okoni na gliniance w Jarocinie . Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!! (2009-02-08 10:59)
adam842adam842
0
W miare ładne okoni sam łowie te rybki .Życze powodzenia
(2009-03-25 23:27)

skomentuj ten artykuł