Wyprawa łodzią na dalekie łowiska (wskazówki ogólne)

/ 3 komentarzy

Wyprawa łodzią na dalekie łowiska największych jezior-to rodzaj udoskonalonego 'rzemiosła' w sporcie wędkarskim.Za dalekie przyjmuje się łowiska znajdujące się w odległości ponad 5km. od brzegu.
Do penetrowania wielkich jezior na pełnej wodzie potrzebne są duże i bezpieczne łodzie,zaopatrzone w niezawodne silniki zaburtowe o mocy ok 5-10KM,w miarę cicho i szybko pracujące.Powszechnie stosowane przez miejscowych wędkarzy silniki boczne są nader hałaśliwe wymagają specjalnego uchwytu i steru.Przystosowana do nich łódź nie nadaje się już do żadnego innego silnika.Dobry silnik zaburtowy o mocy 10 KM jest w prawdzie co najmniej trzykrotnie droższy od silnika bocznego,lecz przy tym trzykrotnie szybszy.Współudział w wyprawie wędkarskiej kolegi całkowicie pozbawionego lęku jest znacznie niebezpieczniejszy niż towarzystwo osoby tchórzliwej.Do nader odważnych należą niejednokrotnie miejscowi wędkarze,którzy wpływają na jezioro w dziurawych i rozlatujących się łodziach,nierzadko w stanie nie trzeźwym.Najpewniejszą i najpożyteczniejszą odwaga jest ta,która wynika z właściwej oceny napotkanego niebezpieczeństwa.

 


2.4
Oceń
(18 głosów)

 

Wyprawa łodzią na dalekie łowiska (wskazówki ogólne) - opinie i komentarze

avallone78avallone78
0
Ciężko materiał ocenić pod względem przydatności ale i tak dziękuję za dobre chęci
Pozdrawiam
(2011-02-19 21:39)
luke1219luke1219
0
Szanowny kolego metusiek2, że tak się zwrócę.. Artykuł naprawdę wyjątkowy i wyróżniający się  w tym portalu. Tyle że po pierwsze w sensie negatywnym a po drugie to nie jest twój artykuł. Twój jedyny wkład w niego to Ctrl + C i Ctrl + V oraz ukraszenie pięknymi błędami interpunkcyjnymi już zapewne Twojego autorstwa.
Gwoli ścisłości Ctrl + C nastąpiło ze strony:
http://www.wedkarstwojeziorowe.com/content/view/9/4,spinning--wskazwki-oglne/

Uwierz, że zyskał byś większą przychylność gdybyś podał ten adres od razu nawet nie męcząc się skracaniem tego artykułu. A jeśli już koniecznie chciałeś coś napisać to podał byś źródło skąd to wziąłeś. Unikniesz tym samym kompromitacji.
(2011-02-20 18:35)
luke1219luke1219
0
Jeszcze jedno, oceny nie wystawiam żadnej, plagiatów się nie ocenia tylko albo gniecie i wyrzuca do kosza, a w poważniejszych sprawach zawiadamia odpowiednie organy:)
(2011-02-20 18:38)

skomentuj ten artykuł