Wystawa Dzień wędkarza

/ 5 zdjęć


Tradycyjny mecz spinningowy pomiędzy naszym Kołem a Kołem PZW Miejskie nr 1 został wykorzystany jako pretekst do realizacji nowego wspólnego zadania. Prezes Koła „Miejskiego 1” Jacek Byczek zaproponował aby zorganizować zawody wędkarskie przy wykorzystaniu wędek z przed 40 lat. Ponieważ byliśmy wspólnie na jednej łodzi a okonie nie „przeszkadzały” mieliśmy wiele czasu na omówienie tej bardzo ciekawej inicjatywy. W końcu doszliśmy do wniosku aby zrobić najpierw wystawę starego sprzętu, a potem korzystając z tych historycznych już zasobów spróbować zorganizować zawody np. dla seniorów.
W dniu 19 marca przypada „DZIEŃ WĘDKARZA”, który chcemy uczcić w sposób szczególny promując przy tej okazji wędkarstwo jako sposób na spędzenie zdrowo wolnego czasu oraz jako jeden ze sportów, pokazać potrzebę ochrony środowiska naturalnego, jak również w sposób szczególny propagować wśród dzieci i młodzieży wędkarstwo jako alternatywny sposób spędzania wolnego czasu z dala od komputerów i innych zagrożeń dnia codziennego.
Planujemy następujące działania :
Przygotowanie okolicznościowej wystawy sprzętu wędkarskiego stosowanego do lat 80 ubiegłego wieku – w dniu 19.03. KDK, dalej w holu UM Kutno do końca miesiąca marca.
Ogłosiliśmy konkurs rysunkowy dla dzieci z placówek opiekuńczo wychowawczych i rodzin zastępczych powiatu kutnowskiego. Oceny dokona jury złożone ze „Starych Repów Wędkarskich”. Za najlepsze prace szereg nagród, a one same będą dopełnieniem wystawy.
Zaprosimy grupy dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Kutna do zwiedzenia wystawy w KDK w połączeniu z prezentacją osiągnięć i celów PZW. Będzie coś na słodko.
Odbędzie się spotkanie wspomnieniowe seniorów kutnowskich wędkarzy przy kawie i ciastku. Najstarsi otrzymają upominki związane z wędkarstwem.
Czynimy starania o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Mamy deklarację wsparcia ze strony Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie m.in. V-ce Prezesa Kol. Mirka Konopko, UM Kutno udostępni hol na wystawę czasową, Muzeum i KDK wspomogą nas gablotami, wsparciem technicznym i organizacyjnym.
Prosimy Kolegów Wędkarzy o użyczenie starych wędek, kołowrotków i innego sprzętu używanego do realizacji swojej pasji wędkarskiej.
Miejscem przyjmowania eksponatów będą dwa sklepy wędkarskie :
Sklep wędkarski „ARA” ul. Narutowicza 8 – Skarbnik Ela Grzybowska
Sklep wędkarski ul Grunwaldzka – Skarbnik Wacek Marciniak

 


5
Oceń
(11 głosów)

 

Dokumenty (1)Wystawa Dzień wędkarza - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł