Wystawa Rybactwa Śródlądowego - Kielce 27-28.11.2015

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Pierwsza w Polsce Wystawa Rybactwa Śródlądowego

Targi Kielce zapraszają od 27 do 28 listopada


Podczas targów rybactwa zobaczyć będzie można z kolei szeroką gamę między innymi sprzętu i urządzeń do połowów, sprzętu i urządzeń do hodowli ryb, pasz, ofert farm rybnych, portów i jednostek rybackich, usług transportowych lądowych i wodnych, czy zapoznać się z zagadnieniami na temat wykonywania specjalistycznych badań naukowych.

W programie wystawy znajdzie się także I Kongres Rybactwa Śródlądowego, na którym poruszone zostaną między innymi takie tematy jak dofinansowania w perspektywie 2014-2020, stan aktualny i perspektywy akwakultury i rybactwa śródlądowego w Polsce, aspekty prawa żywnościowego, regionalne produkty rybne czy certyfikacja w akwakulturze. - Polski sektor rybacki staje się coraz bardziej konkurencyjny. Zajmujemy czołowe miejsce w Europie pod względem produkcji karpia. Dzięki pozyskanym środkom z UE zmodernizowano istniejące obiekty oraz podjęto wiele nowych inwestycji, co przełożyło się bezpośrednio na wzrost produkcji i zatrudnienia w sektorze rybackim. Przed nami nowa perspektywa finansowa w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. W tym kontekście warto zastanowić się nad kierunkami dalszego rozwoju polskiego sektora rybackiego, tak aby stał się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku europejskim a nawet światowym. Nie wolno nam także zapominać o codziennych problemach z jakimi zmierza się rybactwo, a w tym roku w szczególności o dotkliwych skutkach suszy, które niewątpliwie wpłyną na cenę sprzedaży karpia w kolejnych latach. Dziękuję organizatorom za inicjatywę oraz gratuluję pomysłu, a wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu – mówi Marek Ferlin, Prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego.

W tym samym czasie w Targach Kielce odbędą się pierwsze Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA, podczas których zobaczyć będzie można szeroką gamę między innymi maszyn, sprzętu i urządzeń ogrodniczych, torfów i podłoży, szklarni i folii tunelowych, akcesoriów ogrodniczych, systemów nawadniania, chemii ogrodowej oraz odzieży i obuwia ogrodniczego. Zakres branżowy wystawy uzupełnią zagadnienia związane ze szkółkarstwem oraz pszczelarstwem.

Targi Kielce to organizator biznesowych wystaw i konferencji z ponad 20-letnim doświadczeniem. Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, wyprzedzając HUNGEXPO Budapeszt, targi w Brnie czy Międzynarodowe Targi Kijów

tekst sponsorowany

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Wystawa Rybactwa Śródlądowego - Kielce 27-28.11.2015 - opinie i komentarze

Dos equis xxDos equis xx
+1
Wystawa rybactwa na portalu wedkarskim??? (2015-09-21 21:13)
Dos equis xxDos equis xx
0
Wystawa rybactwa na portalu wedkarskim??? (2015-09-21 21:16)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
W programie wystawy znajdzie się także I Kongres Rybactwa Śródlądowego, na którym poruszone zostaną między innymi takie tematy jak dofinansowania w perspektywie 2014-2020, (2015-09-22 19:23)
ryukon1975ryukon1975
0
Zapewne pojawi się tam cała "śmietanka" "władz" PZW i będą debatować czy można skuteczniej wykańczać wody w naszym kraju. :) (2015-09-23 04:43)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
To zmień tą śmietankę, ;-) A nie tylko narzekasz. (2015-09-24 20:48)

skomentuj ten artykuł