Wystawa Rybactwa Śródlądowego Kielce


Pierwsza w Polsce Wystawa Rybactwa Śródlądowego
Targi Kielce zapraszają od 27 do 28 listopada. 

Podczas targów rybactwa zobaczyć będzie można między innymi sprzęt i urządzenia do połowów, sprzęt i urządzenia do hodowli ryb, pasze, oferty farm rybnych, portów i jednostek rybackich, usługi transportowe lądowe i wodne, czy zapoznać się z zagadnieniami na temat wykonywania specjalistycznych badań naukowych. 

W programie wystawy się także I Kongres Rybactwa Śródlądowego, na którym poruszone zostaną między innymi takie tematy jak dofinansowania w perspektywie 2014-2020, stan aktualny i perspektywy akwakultury i rybactwa śródlądowego w Polsce, aspekty prawa żywnościowego, regionalne produkty rybne czy certyfikacja w akwakulturze. - Polski sektor rybacki staje się coraz bardziej konkurencyjny. Zajmujemy czołowe miejsce w Europie pod względem produkcji karpia. Dzięki pozyskanym środkom z UE zmodernizowano istniejące obiekty oraz podjęto wiele nowych inwestycji, co przełożyło się bezpośrednio na wzrost produkcji i zatrudnienia w sektorze rybackim. Przed nami nowa perspektywa finansowa w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. W tym kontekście warto zastanowić się nad kierunkami dalszego rozwoju polskiego sektora rybackiego, tak aby stał się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku europejskim a nawet światowym. Nie wolno nam także zapominać o codziennych problemach z jakimi zmierza się rybactwo, a w tym roku w szczególności o dotkliwych skutkach suszy, które niewątpliwie wpłyną na cenę sprzedaży karpia w kolejnych latach. Dziękuję organizatorom za inicjatywę oraz gratuluję pomysłu, a wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu – mówi Marek Ferlin, Prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego.

W tym samym czasie w Targach Kielce odbędą się pierwsze Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA, podczas których zobaczyć będzie można szeroką gamę między innymi maszyn, sprzętu i urządzeń ogrodniczych, torfów i podłoży, szklarni i folii tunelowych, akcesoriów ogrodniczych, systemów nawadniania, chemii ogrodowej oraz odzieży i obuwia ogrodniczego. Zakres branżowy wystawy uzupełnią zagadnienia związane ze szkółkarstwem oraz pszczelarstwem.

Targi Kielce to organizator biznesowych wystaw i konferencji z ponad 20-letnim doświadczeniem. Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, wyprzedzając HUNGEXPO Budapeszt, targi w Brnie czy Międzynarodowe Targi Kijów.

tekst sponsorowany

 


4.1
Oceń
(7 głosów)