Wzornik długości przyponów

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Przypon jedna z najważniejszych części w każdym rodzaju wędkarstwa,występuje w różnych długościach i z tymi długościami jest problem co zrobić by każdy nowo wiązany przypon miał taką samą długośc jak poprzedni.Kopiąc po internecie przypadkiem natknąłem się na artykuj na jednym z portali poświęcony właśnie takiemu wynalazkowi,obejrzałem fotki i postanowiłem zrobić sobie takie cudo modyfikując go według swoich potrzeb,kiedy poukładałem plan działania i skompletowałem materiały postanowiłem zrobić wzornik długości przyponów materiały i narzędzia jakie użyłem są dostępne w każdym garażu :

1)deseczka drewniana w moim przypadku sosnowa
2)kawałek płyty pilśniowej
3)gwoździki (z łebkiem lub bez)
4)klej do drewna
5)marker
6)miarka
7)piłka ręczna do drzewasposób wykonania :
na kawałku płyty piliśniowej za pomocą miarki odmierzamy długości przyponów które nas interesują i zaznaczamy je markerem następnie przyklejamy naszą płytkę a właściwie pasek pilśniowy do klapki sosnowej (lub każdej innej jaką mamy do dyspozycji)w taki sposób żeby zostawić ze 2cm miejsca do wbicia gwoździ na których będziemy wiązać pentelkę ,kolejnym krokiem jest wbicie gwoźdźi w miejscach wcześniej zaznaczonych jako długość naszych przyponów i na tym kończymy pracę nad wzornikiem czas pracy to około 20min życzę powodzenia w konstruowaniu własnego wzornika

 


3.5
Oceń
(39 głosów)

 

Wzornik długości przyponów - opinie i komentarze

JędrulaJędrula
0

A Ty @mientowy jak byś czegoś nie wystrugał to byś nie wytrzymał ?

Podziwiam zapał i chęć do tworzenia :)

*****

(2011-02-18 17:33)
krzychu64krzychu64
0
Nie wiem kiedy startujesz z tyką nad wodę, wzornik zrobiony, nic tylko supłać przypony.
Pomysł dobry (*****). Muszę zrobić taki teściowej niech wiąże przypony, a nie supła bereciki z moheru. 
(2011-02-18 19:38)
rawa19rawa19
0
5-teczka za nigdy nie kończące się pomysły.
(2011-02-18 21:07)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Co jak co ale ten wzornik to super sprawa. A ja się zastanawiałem jak wiązać tej samej długości przypony. Piona jak nic, bo pomogłeś pewnie nie jednemu tym wpisem.
(2011-02-19 22:54)
niutek40niutek40
0
Przypon ważna rzecz! wzornik długości propsty do zrobienia ale bardzo pomocny moja ocena to piąteczka życze kolejnych tak trafionych pomysłów (2011-02-20 18:39)

skomentuj ten artykuł