Zaloguj się do konta

XI Wędkarska Karczma Piwna-Metalurg Kutno

Prezes Koła serdecznie powitał Wielce szanowną Brać Piwną na XI Wędkarskiej Karczmie Piwnej „RÓŻA PIWNA”.
Wymienił sponsorów dzisiejszej karczmy, którzy są witani gromkimi brawami.
Obecni są m. in. Wicewojewoda Łódzki – Paweł Bejda, Prezydent Miasta Kutno – Zbigniew Burzyński, Przewodniczący Rady Miasta Kutno – Grzegorz Chojnacki oraz Kapelan Koła – Ksiądz Prałat Jan Dobrodziej
Wybrano po szerokich konsultacjach i w sposób demokratyczny
Wysokie i w sprawach piwnych nigdy nieomylne prezydium
w składzie Bracia Piwni Jacek, Adam, Zbyszek, Mirek oraz Zbyszek.
Bracia Piwni Andrzej Cichowski i Paweł Bejda wspólnie z Prezesem Koła wręczyli okolicznościowy puchar Bratu Piwnemu Krzysztofowi Zdziarskiemu za jego pracę na rzecz Koła oraz pomoc potrzebującym.
Była okazja aby pogratulować jednemu z naszych długoletnich wspomagaczy – Bratu Piwnemu Mirosławowi Piątkowi z okazji 15 – lecia jego firmy „MANAGER”. Życzenia oraz okolicznościowe upominki przekazali - Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, właściciel „VESTER” Adam Handzelewicz i Prezes Koła Zbigniew Gralewski.
Prezydent Miasta Kutno dokonał oficjalnego otwarcia IX Wędkarskiej Karczmy Piwnej „PIWNA RÓŻA”. Kapelan Koła Ksiądz Prałat Jan Dobrodziej poprowadził modlitwę za pomyślność dzisiejszej karczmy .
Przygrywała kapela Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji – Krośniewiacy.
IX Wędkarską Karczmę Piwną rozpoczynamy hymnem oraz wypiciem kufla do dna za pomyślność Karczmy. Po chwili cała sala śpiewa na stojąco „My pierwsza brygada”.
Dla porządku ławy wybierają wodzirejów, którzy nimi rządzą i kontaktują się z prezydium.
Teraz przystępujemy do piwnej biesiady. Dziś restauracja „ELIDA” serwuje flaki, golonkę, kiełbaski, kaszanki oraz śledzie. Na stole przekąskowym dominuje wiejski salceson z „DUBIMEXU”, metka cebulowa od „KONIARKA” i paluchy piwne od „OZDOWSKIEGO”. Uczestnicy spotkania wyrażają się z pełnym uznaniem z podania oraz smaków jedzenia. Obsługa ze swoich zadań wywiązuje się wspaniale.
Wysokie i w sprawach piwnych nigdy nieomylne prezydium co chwilę zarządza konkursy : kawały o wędkarzach, konkurs krzeseł dla wspierających, śpiewaczy ław piwnych, picie piwa przez słomkę oraz najbardziej ekspresyjny konkurs tańca. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymują upominki. Cały czas poszczególne ławy „wyją” dla ław bratnich.
Mija ,wydawałoby się, kilka chwil i już podjeżdża autobus rozwożąc rozweselonych braci piwnych do domów.
Umówiliśmy się na następna Karczmę Piwną za rok, a będzie to karczma szczególna bo po raz XXV organizowana przez wędkarzy i byłych odlewników z odlewni „CENTROZAP”. Było 13 karczm odlewniczych i 11 wędkarskich. Już zgłosili się nowi sponsorzy, a starzy jak zwykle nie zawiodą.

Opinie (4)

rysiek38

Hmm imprezkę po zebraniu to rozumie .robimy tzw, sciepę i jest ale jak słyszę o kapelanie koła to chyba coś nie tedy . Może tak jak kiedyś w egzaminie na prawko była mechanika to może teraz do egzaminu na kartę wędkarska wprowadzić ze trzy pytanka ze znajomości biblij [2013-11-17 19:39]

JKarp

Oj Rysiu bo podpadniesz ;-) ( zgadzam się z Tobą - to jesteśmy w dwóch podpadziochy ) [2013-11-17 19:50]

rysiek38

A ja muszę zwrócić honor i przeprosić - kolega Zbigra mnie oświęcił że jest to ich wieloletni członek wędkarz a przy okazji po prostu Ksiądz emeryt- żle to zinterpretowałem [2013-11-18 18:06]

troc

     Jak ten czas leci, nie tak dawno była przecież X Karczma. Panowie, Karczma Karczmą a kiedy Babski Comber? A na poważnie idea spotkania się chociaż raz do roku w wędkarskim gronie z dala od naszych lepszych połówek ze wszech miar słuszna i jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam za *****. [2013-11-18 19:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej