XII Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie

/ 33 zdjęć


W niedzielę 1 lipca br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się XII zawody spławikowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie. W rywalizacji uczestniczyło 9 czteroosobowych drużyn, a były to reprezentacje Kół PZW: SOBKOWSKIE WILKI, PZW SEFAKO SĘDZISZÓW, PZW LIN JĘDRZEJÓW, PZW KARAŚ MAŁOGOSZCZ, organizacji POLICJA JĘDRZEJÓW, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW, PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW i firm SKLEP WĘDKARSKI U ZDZICHA oraz CATFISH JĘDRZEJÓW.
O godz. 6 rano pod wagonem stawiło się 36 zawodników, których przywitał Prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski. Podczas odprawy przypomniano zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk wędkarskich. Po losowaniu zawodnicy udali się na swoje miejsca aby się przygotować do rywalizacji o przejściowy Puchar Komendanta Powiatowego Policji. O godz. 8:20 sędzia dał I sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a o 8:30 dał II sygnał oznaczający rozpoczęcie czterogodzinnej tury zawodów.
Pogoda w tym dniu była zmienna, było pochmurno, momentami wiał mocny porywisty wiatr a na koniec zaczął padać deszcz. Tak zmienne warunki sprawiły, że ryby nie chętnie współpracowały co przełożyło się na wyniki końcowe.
O godz. 12:25 sędzia dał III sygnał oznaczający 5 minut do końca a o gdzie 12:30 dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i Sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Łowiono głównie niewielkie leszcze ale trafiały się karpie, karasie i płotki.
Zawodnicy po złożeniu i spakowaniu wędek udali się na tradycyjny poczęstunek przygotowany na grillu, kiełbaska i kaszanka oraz spożywali soki i napoje. W tym czasie Sędziowie podliczali wyniki.

Pierwsze miejsca w sektorach zdobyli:
sektor A – Bartłomiej Słoma
sektor B – Grzegorz Mistachowicz
sektor C – Adrian Cichoń
sektor D – Zdzisław Frakowski
zdobywając puchar za zajęcie I miejsca.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce zdobyła drużyna Sklep U Zdzicha w składzie: Zdzisław Frankowski, Piotr Frankowski, Tomasz Walczyński, Tomasz Wiewiór zdobywając nagrodę główną puchar przechodni KPP.

II miejsce zdobyła drużyna Catfish Jędrzejów w składzie Przemysław Wrześniewski, Adrian Cichoń, Jerzy Cichoń, Tomasz Jaworski.

III miejsce zajęła drużyna PZW Karaś Małogoszcz w składzie Łukasz Korpus, Adam Woźniak, Roman Czupryński, Tomasz Struski.

Puchar za największą rybę – Karp o wadze 905 g zdobył Zdzisław Frankowski

Zwycięzcom sektorowym oraz drużynom za zajęcie miejsc 1-3 wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy, także rozlosowano wśród uczestników nagrody pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

OSP Jędrzejów, Bandit Carp – Rafał Matuszewski, NSZZ Komendy Policji w Jędrzejowie.

Organizator Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie.

Zaplecze techniczne i sędziów zapewnił gospodarz imprezy Koło „Lin” Jędrzejów.

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

XII Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł