Zaloguj się do konta

XIII Edycja Zawodów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie.

W niedzielę 22 września br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się XIII zawody spławikowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie. W rywalizacji uczestniczyło 8 czteroosobowych drużyn, a były to reprezentacje Kół PZW: 
PZW KARAŚ MAŁOGOSZCZ, PZW KARAŚ MAŁOGOSZCZ II, PZW LIN JĘDRZEJÓW, drużyna POLICJA JĘDRZEJÓW, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW, PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA JĘDRZEJÓW i firm SKLEP WĘDKARSKI U ZDZICHA oraz CATFISH JĘDRZEJÓW.
O godz. 6 rano pod wagonem stawiło się 32 zawodników, których przywitał Prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski. Podczas odprawy przypomniano zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk wędkarskich. Po losowaniu zawodnicy udali się na swoje miejsca aby się przygotować do rywalizacji o Puchar Komendanta Powiatowego Policji. O godz. 8:20 sędzia dał I sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a o 8:30 dał II sygnał oznaczający rozpoczęcie czterogodzinnej tury zawodów.
Pogoda w tym dniu była wyśmienita, co niestety nie skutkowało dobrymi wynikami. Ryba kaprysiła niezmiernie. Pomimo wysiłków wędkarzy brania były niemrawe i ledwie zauważalne. Dominował drobny leszcz, trafiały się uklejki i jazgarze. Czasem „odjechał” karp, co kończyło się zerwaniem delikatnego zestawu.
O godz. 12:25 sędzia dał III sygnał oznaczający 5 minut do końca a o gdzie 12:30 dał IV sygnał oznaczający koniec zawodów i sędziowie przystąpili do ważenia ryb.
Zawodnicy po złożeniu i spakowaniu wędek udali się na tradycyjny poczęstunek przygotowany na grillu, kiełbaska i kaszanka oraz spożywali soki i napoje. W tym czasie sędziowie podliczali wyniki.
Pierwsze miejsca w sektorach zdobyli:
sektor A – Wiewiór Tomasz
sektor B – Gil Andrzej
sektor C – Dębiński Kamil
sektor D – Czajor Mirosław
zdobywając nagrody  za zajęcie I miejsca w sektorach.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce zdobyła drużyna Policji Jędrzejów w składzie: Rutowicz Łukasz, Czajor Mirosław, Równicki Jarosław, Gil Andrzej zdobywając nagrodę główną puchar przechodni KPP.

II miejsce zdobyła drużyna Państwowa Straż Pożarna Jędrzejów w składzie Pak Michał, Dębiński Kamil, Opazda Piotr, Wójcikiewicz Robert.

III miejsce zajęła drużyna CatFish Jędrzejów w składzie Przemysław Wrześniewski, Adrian Cichoń, Jerzy Cichoń, Tomasz Jaworski.
Zwycięskim drużynom za zajęcie miejsc 1-3 wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy, a także rozlosowano wśród uczestników nagrody pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom:
OSP Jędrzejów, Bandit Carp – Rafał Matuszewski, NSZZ Komendy Policji w Jędrzejowie.
Organizator Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie.
Zaplecze techniczne i sędziów zapewnił gospodarz imprezy Koło „Lin” Jędrzejów.


font-family:" times="" new="" roman","serif""="">

Opinie (1)

piotr 0206

Pozdrawiam uczestników.Gratulacje dla zwycięzców.Słowa uznania dla organizatorów i sponsorów. [2019-09-25 18:02]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej