XLIII Wigilia Wędkarska Koła METALURG Kutno

/ 4 zdjęć


Zawody tradycyjnie i nieorzerwanie organizujemy od roku 1977, czyli od powstania Koła. Pogoda jak tę porę roku świetnie dopisała – ciepło i minimalny wiatr. Dzięki uprzejmości pana Huberta Koniarka mogliśmy zorganizować zawody blisko Kutna, na bardzo fajnym łowisku. Były to ostatnie planowane na rok 2019 zawody wchodzące w skład imprez Grand Prix Koła i nastąpiły ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfikacji na wędkarza roku. Zawody pod patronatem firmy „WIATRPOL” Karolew Romana Cieślaka. Zawody przebiegały w atmosferze przyjaźni oraz zaciętej rywalizacji sportowej. Udział osób 26, wędkarzy 19. Ryby też nie były leniwe i uzyskano zaskakująco dobre rezultaty. Kol. Roman Cieślak wręczył puchary i nagrody dla trzech najlepszych :
I miejsce kol. Przemek Saczuk - 2.470 pkt.
II – kol. Jarek Koliński – 1.890 pkt.
III – kol. Mikołaj Derej – 1.870 pkt.
IV - kol. Stanisław Saczuk– 1.480 pkt.
V – kol. Jan Błaszczyk – 1.400 pkt.
VI - kol. Arkadiusz Nowak – 560 pkt.
Ryby po ważeniu natychmiast wróciły do wody. Ogółem złowiono 11.98 kg płoci i leszczy.
Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najlepsze życzenia. Opłatki pobłogosławił i modlitwę za brać wędkarską odmówił ks. Tadeusz Świątek. Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski życzył sukcesów w roku 2020 i zadeklarował kontynuacje współpracy. Prezes Koła w imieniu Zarządu przekazał najlepsze życzenia zebranym i ich rodzinom. Rano był gorący czerwony barszczyk i ciasto do porannej kawy i herbaty. Po zawodach dzisiejszy organizator i sponsor zaprosił na gorący posiłek : grochówka i żeberko z bigosem. Zapewnił stoły i krzesła oraz dach nad głową. Każdy otrzymał : żyłkę wędkarską i zanętę. Upominki ufundował św. Mikołaj.
Zawody wchodzą w skład zawodów wliczanych do „Grand Prix’19” na najlepszego wędkarza Koła Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie, a czołówka klasyfikacji końcowej przedstawia się następująco (sklasyfikowano 39 wędkarek i wędkarzy) :
1.Kol. Przemysław Saczuk – 133 pkt.
2.Kol. Marek Gralewski - 121 pkt.
3.Kol. Wojciech Pierzchała – 119 pkt.
4.Kol. Mikołaj Derej – 113 pkt.
5. Kol. Koliński Jarosław – 103 pkt.
6. Kol. Marek Grzybowski -97 pkt.

 


4.6
Oceń
(8 głosów)

 

XLIII Wigilia Wędkarska Koła METALURG Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł