XV Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Chłodne

/ 1 komentarzy / 22 zdjęć


To już piętnasty raz - spotykamy się -  ( drużyny wędkarzy powiatu tucholskiego) by rozegrać zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Tuchola - Michała Mroza. Na starcie tradycyjnie meldują się - przedstawiciele zarządów kół z naszego powiatu. Dotarły drużyny : Śliwice , Gostycyn, Bysław , Tuchola i gospodarz zawodów:  Cekcyn. Drużyny były w komplecie - tylko Tuchola wystąpiła w osłabionym składzie- zabrakło jednego wędkarza. Pomimo tego osłabienia-  jak się później okazało zajęli II miejsce. Ale od początku : tradycyjnie zawody rozpoczynamy od losowania kopert z numerami startowymi dla poszczególnych drużyn. Teraz zapisy u sekretarza zawodów:  Janka Glazika. A przed zawodowa odprawa to domena naszego prezesa Kazia Banacha. Co łowimy, jakie warunki należy zachować podczas łowienia, sygnały - abyśmy się zrozumieli. Odprawa zakończona nie ma pytań więc , zawodnicy udają się na stanowiska by je przygotować do łowienia. O godzinie 7,45 sygnał do zanęcania. Zbliża się 8,00 (godzina zero) - teraz sygnał - rozpoczynamy wędkowanie. 

Wszyscy zawodnicy przystępują do łowienia, każdy zakłada na hak swoją ulubiona przynętę - czy będzie skuteczna ?? Jak się okazuje - łowią wszyscy - no może nie zupełnie. RYBKI  dlaczego one  są takie małe. Może z upływem czasu zjawią się i te większe ?? Czas szybko płynie ,a na wędkach prawie nic się nie zmienia. Niektórzy maja na haczykach wzdręgi i to słusznych rozmiarów. Bogdan - holując jedną z nich ma branie dużego szczupaka, ale ten cwaniak blisko podbieraka wypluwa swoją zdobycz i tyle go widziano. Natomiast wzdręga choć  poharatana ( ale żywa) ląduje w siatce.  A nad wodą zrywa się dość silny wiatr i wędkowanie zaczyna być dość uciążliwe ,a naszym wędkarzom  i tak humor dopisuje. Wędkują jakby na czuja, na tej wysokiej fali nie widać brań !!Tymczasem  czas płynie swoim  tempem . I tak nieuchronnie zbliżamy się do finału. 

Na stanowiska wędkarskie udaje się komisja z wagą. W komisji tej znajdują się przedstawiciele poszczególnych drużyn, a wszystkie złowione rybki wracają do swego środowiska. Czas podsumować wyniki tej rywalizacji. Najlepszym wędkarzem zawodów okazał się : Bogdan Kęsik z Tucholi 2600pkt, na drugim miejscu : Andrzej Banach z drużyny Śliwice 2530pkt, III miejsce dla Henia Gumińskiego z Cekcyna 1590 pkt. IV miejsce Mirek Smoleń 1580 pkt -też Cekcyn i V Maciej Weilandt 1170pkt Tuchola , a VI Kotras Zdzisław 1030 pkt- przedstawiciel  Bysławia. A teraz to już wręczenie pucharów przez Michała Mroza ( przewodniczącego rady powiatu) oraz  nagród dla indywidualnych zawodników. Jak zawsze taka imprezę kończymy biesiadą !!!!! A tu ???

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Dokumenty (2)XV Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Chłodne - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Gratulacje dla organizatorów i uczestników !!!! Serdeczne pozdrowienia!!! (2014-08-22 14:53)

skomentuj ten artykuł