XX lat koła Chrobry Poznań.

/ 3 komentarzy / 16 zdjęć


W tym roku przypada okrągły jubileusz naszego Koła. 20 lat istnienia. Obchody tej doniosłej rocznicy zaplanowaliśmy na 8 i 10 kwietnia. I tak w piątek 8 kwietnia, w klubie seniora „Przyjaciele”, Zarząd Koła spotkał się z zaproszonymi gośćmi. Na spotkanie przybyli: przedstawiciel okręgu i opiekun naszego rejonu - kol. Leszek Czarnyszewicz, Prezes współpracującego z nami Koła nr 174 z Borka Wielkopolskiego – kol. Damian Florczyk, Kierownik Administracji osiedla B.Chrobrego – Pan Marcin Majchrzak, przedstawiciele OSP Suchy Las – Naczelnik Jordan Cisowski oraz Jakub Gimzicki, właściciel sklepu wędkarskiego „Skalar”- Pan Dariusz Macioszczyk i była Kierowniczka Administracji osiedla W.Jagiełły – Pani Renata Michalska. Niestety nie wszyscy zaproszeni goście dotarli, ale przynajmniej część z nich powiadomiła organizatorów o swojej absencji. Na wstępie Prezes Koła, kol. Ryszard Styperek przedstawił cel spotkania oraz krótko omówił historię naszego Koła, po czym zaproszeni goście składali na jego ręce życzenia oraz okolicznościowe pamiątki. Zabrał głos również kol. Bogdan Gmerek, który jako jeden z nielicznych członków Koła pamięta czasy zawiązywania się Koła i związane z tym trudności. Był też Sekretarzem pierwszego Zarządu Koła. Szkoda, że nie dotarł kol. Piotr Wągrowski, jeden z założycieli i pierwszy Prezes Zarządu , gdyż na pewno miałby wiele ciekawego do opowiedzenia. Potem były toasty i okazały tort z naszym logo, a także ciepłe i zimne dania, które przygotował kol. Jacek Galas – Gospodarz i kol. Geniu Szaj Skarbnik Koła. Dyskusje i rozmowy przeciągnęły się do 21.00. Drugą częścią obchodów jubileuszu były towarzyskie zawody wędkarskie. Łowiliśmy w niedzielę, 10.04., na jedną wędkę, metodą feederową i mimo, że naszym łowiskiem było łowisko „no kill” Trzaskowo i startowało 37 członków Koła, to efekty były mizerne. Łowiono male płoteczki, leszczyki, okonki, karasie czy jazgarze. Na okrasę złowiono dwa, co prawda nie wymiarowe, amury, ale na tle pozostałych rybek wyglądały jak rekiny słodkich wód.
Podium wyglądało następująco:
I m – kol. Mirosław Janiszewski – 2420 pkt. (amur i karaś)
II m. kol. Marek Baranowski – 1820 pkt.
III m. kol. Bartosz Nowaczyk – 1740 pkt.
Oczywiście nie zabrakło cateringu, nad którym czuwał Gospodarz Koła. Serwował parzoną kiełbasę, sałatki, bigos i oczywiście ciasto przygotowane przez żonę naszego weterana - Panią Hanię Bawarczyk. Pani Haniu dziękujemy i polecamy się na przyszłość. Podsumowując zawody Prezes podziękował za tak liczne, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (zimno i silny wiatr) przybycie i uczestnictwo w obchodach naszego jubileuszu. Nie zabrakło niespodzianki, którą był specjalny, humorystyczny plakat, wykonany i oprawiony przez członka Koła, a wręczony na koniec zawodów Prezesowi z życzeniami jak najdłuższego prezesowania.

 


4.6
Oceń
(8 głosów)

 

XX lat koła Chrobry Poznań. - opinie i komentarze

amur tvamur tv
+3
Piękna rocznica (2022-04-17 11:18)
piotr 0206piotr 0206
0
Ano nie przybył. (2022-04-19 07:12)
zbigrazbigra
0
Brawo za działanie dla młodego Koła, tak trzymać. "Ważniacy" nie lubią przepraszać za nieobecności. Zdrowia dla całej Braci. (2022-04-30 22:11)

skomentuj ten artykuł