XX Zawody Rodzinne - Bartoszów 2013

/ 6 zdjęć


15 sierpnia, w czwartek na największym stawie w Bartoszowie odbyły się XX Rodzinne Zawody Spławikowe organizowane przez Okręg PZW w Krośnie. Pogoda, jak pogoda - lubi się zmieniać, czasami na korzyść, a czasami odwrotnie.
Od godziny 13 trwały zapisy. Do zawodów stawiło się jedenaście trzy-osobowych zespołów. Przy zapisywaniu należało wpisać się do konkurencji sprawnościowych, których było trzy. Ja zapisałem się do rzutu na odległość, siostra do rzutu do celu, a tata do rzutu zanętą, również do celu (dokładnie to nie zanętą tylko woreczkiem). Moja rodzina zapisała się jako pierwsza.
Pierwszy podszedłem tego dnia do konkurencji. Miałem trzy rzuty, liczony był najdalszy. Pierwszy rzut pod silny wiatr..... i .... 11,75 m. Drugi to 11,60, a trzeci 11,90. Nie jest jednak łatwo rzucić 1-gramowym spławikiem pod silny wiatr. No ale cóż...
Siostra rzuca spławikiem do celu, ale to też nie jest łatwe. Ale na szczęście tacie dobrze poszło - zajął 4 miejsce. Ciekawe jest to, że, przy trzeciej próbie (w pierwszej konkurencji) zawodnika z drugiej drużyny wiatr całkowicie ucichł! I tak pozostało do końca! A u nas musiało wiać. Trudno, teraz trzeba nadrobić rybami.
Łowione były głównie drobne rybki, takie jak: płoć, świnka, certa. O... i nie można zapomnieć oczywiście o uklejce. Dodatkowo złowione zostały trzy karpie: 1,958 kg, 1,1 kg oraz maluszek wśród karpi (niecałe 25 cm) - 0,79 kg. Zdobyczą był jeszcze jeden maluszek - lin 17 cm (nie pamiętam ile ważył). Moja drużyna złowiła w sumie 0,640 kg ryb. Co daje 640 pkt. + 200 pkt. wywalczonych przez tatę w rzucie kulką - co daje 840 pkt. I to starczyło na 8 miejsce. Dla mnie były to 4 zawody w życiu, a dla taty i siostry pierwsze.
Wygrała rodzina Rączka. Wszyscy członkowie z tej rodziny startują w GPX Okręgu - spławik. Reszty zwycięzców nie pamiętam. Jeżeli Okręgowi zechce się zamieścić informacje o zawodach, to resztę szczęśliwców dodam za niedługo.
Gratuluję zwycięzcą. Z wędkarskimi pozdrowieniami - Kamil

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

XX Zawody Rodzinne - Bartoszów 2013 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł