Zaloguj się do konta

Z okazji XXX lecia Koła PZW Kolejarz Krotoszyn 13.10.13

W sobotę 13.10.2013 odbyły się zawody wędkarskie spławikowe otwarte dla kół z którymi współpracujemy.
Uczestniczyli w nich koledzy z kół PZW: Poniec, Ostrów Miasto, Raszków, Krotoszyn PZL, Krotoszyn Miasto, Krotoszyn Ceramik, Sekcja Koła Krotoszyn Miasto z Biadek, przedstawiciele Zarządu Okręgu Kaliskiego z Ostrowa i gospodarz - a zarazem jubilat Kolejarz Krotoszyn.
O godz 9:00 miała miejsce zbiórka uczestników poprzedzona kawą i czymś na rozgrzanie. Po 3,5 godzinnej rywalizacji zwyciężył Woźny Ferdynand z Koła PZL, drugie miejsca przy tej samej ilości punktów zajęli Paweł Galewski z Koła Miasto Krotoszyn i Przemysław Walczak z PZL a trzecie Marek Motyl z Koła Raszków.
Łowiono karpie, płocie i drobne leszczyki. Zwycięzca z jednym nie spełna kilogramowym karpiem osiągnął wagę 3300 g.
Po ważeniu ryb odbyła się część oficjalna, przywitanie zaproszonych gości, wspólny obiad, referat przygotowany przez Prezesa Koła Kolejarz, wręczenie odznaczeń i medali dla zasłużonych działaczy koła i wspomagających tą działalność.
Wśród wyróżnionych przez Zarzą Główny PZW srebrnymi odznakami znależli się Marek Olszewski i Albin Eliasz.
Kolegów Zdzisława Jędrulaka z Koła Kolejarz i Zbigniewa Barańskiego ze Starostwa wyróżniono Madalami Zasłużony dla PZW.
Jako Prezes koła - jubilata odebrałem wiele życzeń jubileuszowych wraz z okazałymi pucharami, dyplomami i okolicznościowymi statuetkami.
Po wystąpieniach ugościliśmy zaproszonych kawą i wspaniałym okolicznościowym tortem przygotowanym przez Zakład Piekarniczy Marka Olszewskiego.
Cała impeza zakończyła się z nadejściem zmierzchu.
Ja ze swej strony dziękuję wszystkim członkom Zarządu za pomoc w organizacji obchodów jubileuszowych, sądziom za sprawną pracę i zaproszonym gościom oraz zawodnikom za udział w tej imprezie.
Oddzielne podziękowania kieruję w stronę prywatnych sponsorów, a mianowicie wspomnianego już Marka Olszewskiego, Grzegorza Potarzyckiego i Zygmunta Kołodzieja z przygotowanie wspaniałej zupy cebulowej.
Zdjęcia z uroszystości można obejrzeć w galerii zdjęć,

W drugim dniu obchodów odbyły się zawody dla członków koła. Po trzy godzinnych wzmaganiach w iście jesiennej pogodzie, mgle i zimnie zwyciężył Sebastian Jańczak - 4300 przed Hubertem Siadkiem 3700 i Krzysztofem Francikiem 3300 g.
Ryby brały słabo i chimerycznie, przeważała płoć, leszczyk i ja miałem 2 karpie nie spełna kilogramowe.
Drugi dzień zakończono obiadem i dość wcześnie w związku z zimne, a do tego zaczął padać deszcz.
Na podstawie podsłyszanych w kulisach rozmów mogę stwierdzić, że całość obchodów wypadła zadawalająco i
szkoda, że nie wszyscy zaproszeni przybyli.
Zapraszam do galerii zdjęć!

Opinie (2)

siadol

a ja bylem na drugich zawodach i niech zaluja Ci, ktorzy nie przyjechali. bardzo fajna atmosfera. Krzysztofie, bardzo sprawnie to wszystko zorganizowales! pozdrawiam [2013-10-14 19:37]

dendrobena

Gratuluje wspaniałego jubileuszu. Gratulacje dla zwycięzców,słowa uznania dla organizatorów.Pozdrawiam. [2013-10-26 08:20]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej