Z wędką do szkoły

/ 2 komentarzy

Ta informacja powinna szczególnie zainteresować młodych karpiarzy, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności. W dniach od 6 do 8 maja br. na łowisku „Lesieniec', koło Wrocławia odbędzie się szkółka karpiowa. Imprezie patronuje „Karp Max”.


W dniach od 6 do 8 maja br. na łowisku „Lesieniec', koło Wrocławia odbędzie się szkółka karpiowa. Imprezie patronuje „Karp Max”.
W programie szkółki znajdą się m.in.: ABC karpiowania, markowanie łowiska, nęcenie punktowe z użyciem materiałów PVA, zestawy końcowe (omówienie i zastosowanie), Stick mix - do pałeczek i worków PVA (sposoby przygotowania oraz pokaz działania), profesjonalne podbieranie ryb - Celem szkółki jest propagowanie zasady Catch and Release, oraz zwrócenie uwagi na odpowiednie zachowanie się nad wodą. – mówi Jacek Dubiel, organizator - Szczególną uwagę chcemy zwrócić na troskliwą opiekę nad złowioną rybą.

Do szkółki może zgłosić się każdy kto ukończył 12 lat (nie ma górnej granicy wieku). Uczestnik od 12 do 15 roku życia, może uczestniczyć w szkółce wyłącznie z pełnoletnim opiekunem, a uczestnicy od 15 do 18 roku życia, muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów.

W czasie trwania szkółki odbędzie się pokaz łódki zdalnie sterowanej, oraz kamery podwodnej. Każdy uczestnik będzie mógł też wziąć udział w konkursie rzutów do celu, oczywiście z nagrodami. Uczestnicy szkółki otrzymają również materiały PVA, Stick mixy, Boostery, pellety oraz kulki zanętowe i hakowe. Szkółkę poprowadzą: Wojtek Lenda, Jacek Dubiel, Julian Bartosz, Piotr Świerciński.

Szkółka rusza 6 maja o godzinie 9.00, a kończy się 8 maja o godz. 12.00. Łowisko „Lesieniec' leży w pobliżu Wrocławia, pomiędzy Oleśnicą, a Sycowem. Ma 4ha powierzchni i siedem wyznaczonych stanowisk. Zbiornik jest przepływowy, w przeszłości był wykorzystywany do hodowli ryb.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z organizatorami pod numerami telefonów: 889 722 812 (Jacek Dubiel), 790 445 673 (Wojciech Lenda).

Sponsorami szkółki są Carp World, Marlin, Carp Food, Carp Company, Bio Carp, Natural Baits, BaitBoat.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Karp Max” i portal karpmax.pl. Więcej informacji i zdjęć z łowiska podamy wkrótce.

Autor: km

 


3.7
Oceń
(20 głosów)

 

Z wędką do szkoły - opinie i komentarze

radekszumockiradekszumocki
0
Brawo panie MICHALE ,aż chce się czytać takie wpisy ,na pewno będziecie mieli chętnych , młodzież ta z dobrymi nawykami to przyszłość odnowionego i uzdrowionego z chorób PZW ,sam bym założył taką szkółkę ale zajmuję się strażą rybacką gdzie są nasi wiceprezesi do spraw młodzieży ,w moim kole znam go tylko z nazwiska, życzę sukcesów.POZDRAWIAM.
(2011-03-20 23:04)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-12 15:05)

skomentuj ten artykuł