Z wedką po zdrowie

/ 21 zdjęć


 
Do planu pracy Zarząd Koła Nr 109 PZW „METALURG” Kutno wprowadził nową imprezę sportowo – rekreacyjną z myślą o seniorach wędkarstwa w rejonie swojego działania pod nazwą „Z wędką po zdrowie”. Zaprosiliśmy do współpracy : Starostę Kutnowskiego, Prezydenta Miasta Kutno, „Wibrotrening”  Kutno, „Sanepid” Kutno, „Naturhouse” Kutno, „Mika” Kutno, „Wiatrpol” Karolew, Kapelę „Krośniewiacy, „ESKA” Kutno.
Zgłosiło się dwanaście drużyn trzyosobowych wraz z partnerami do zawodów rozgrywanych pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego. Drużyny startowały w wylosowanych stanowiskach łowiąc okazałe karpie, liny i karasie. Walka trwała 2,5 godz. Sędziował zespół czterech sędziów, a sędzią głównym był Zbigniew Gralewski. Wspierali go : Bogdan Milewski i Stefan Nargiełło (sędziowie klasy krajowej, sędziujący największe zawody wędkarskie w Polsce) oraz Paweł Włodarczyk z Koła 110 Kutno. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy startujący nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno. Wędkujący otrzymali okolicznościowe czapeczki. Wyniki :
„ZALEW” Kutno – 27.100 pkt.
Klub Seniora przy Okręgu Mazowieckim PZW w Warszawie – 19.770 pkt.
„Wojszycanie” gm. Bedlno – 12.690 pkt.
„MIKA” Kutno – 8.790 pkt.
Koło 109 „Błaszczyki” Kutno – 8.000 pkt.
Kapela „Krośniewiacy” – 5.200 pkt.
Po zważeniu wszystkie ryby wróciły do wody.
Natomiast partnerzy wędkujących w tym czasie korzystali z zajęć rekreacyjnych na terenach wokół stawów pod okiem właścicielki klubu rekreacyjnego „Wibrotrening” Ewy Majtczak – Cichowskiej. Panie otrzymały kijki do spacerów rekreacyjnych.
Przez cały czas trwania spotkania seniorów można było skorzystać z badania EKG, pomiaru : ciśnienia krwi, poziomu cukru i cholesterolu oraz masy własnej. Panie z „Naturhouse” udzielały porad dietetyka oraz określały : skład ciała (ilość tkanki tłuszczowej oraz płynów metabolicznych), wagę oraz wskaźnik BMI. Oczekiwano w długich kolejkach. Uczestnicy otrzymywali „Pudełko życia” i „Kartę życia”, które mogą być bardzo ważne w przypadku zagrożenia dla zdrowia i życia. O zasadach ich wypełnienia i przechowywania informowali przedstawiciele Programu PL 13 „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”, którego realizatorem jest Powiat Kutnowski.
„SANEPID” Kutno zorganizował stoisko z poradami właściwego żywienia. Uczestniczki spotkania pod ich fachowym okiem przygotowały przepyszne kanapki z pieczywa wieloziarnistego i razowego gdzie bazą były śledzie w oleju, wędzony łosoś i jajka. Zapewniliśmy masło, sałatę, pomidory, rzodkiewki, żółty ser, ogórki zielone i małosolne oraz natkę i szczypiorek. Po ich wykonaniu Panie poczęstowały nimi wędkujących na ich stanowiskach.
Ostatnim punktem było wspólne wielkie grillowanie ryb : łosoś, pstrąg, dorsz i karp. Na zlecenie Powiatu Kutnowskiego w ramach Programu Pl 13 grillowanie wykonali przedstawiciele restauracji „Elida” w Kutnie. Dodatkowo zadbano również o to, aby,  uczestnicy korzystali z fachowych porad obróbki ryb oraz pod okiem specjalistów, zleconych przez Powiat Kutnowski. Uczestnicy sami filetowali i przygotowywali ryby do grillowania. W tym czasie przygrywała Kapela „Krośniewiacy”, a zebrani śpiewali znane piosenki korzystając z przygotowanych śpiewników.
Z zaproszenia skorzystali zarówno członkowie PZW jak i niezrzeszeni.
Prezes Koła wyróżnił dyplomami panią Edytę Michalską z UM Kutno i Joannę Bronowską ze Starostwa za wieloletnią współpracę z naszym Kołem.
 

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Z wedką po zdrowie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł