Z żywcem na zawody.

/ 5 komentarzy

Z
żywcem na zawody !!!
Od wielu lat zarząd koła
wędkarskiego 168”Chrobry”organizował zakończenie sezonu na
jeź. Piaskowe w Zatomiu Nowym. Rejon puszczy Nadnoteckej atrakcyjny
,więc zawody połączone z grzybobraniem cieszyły się powodzeniem.
Przeważnie były to zawody spinningowo – żywcowe. Bywało że
żywca jako przynętę przywoziliśmy ze sobą lub pozyskiwaliśmy na
miejscu /nie było problemów/. Z chwilą wejścia w życie USTAWY
z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie
śródlądowym
musieliśmy zmienić formę pozyskiwania żywca. Obligował nas do
tego Art.3i pkt3
Zabrania się :
przenoszenia ryb określonych gatunków niezgodnie z warunkami ich
przenoszenia określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 3
ust. 3, j Art. 7. 1a. Ryby
przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód,
z których zostały pozyskane. Okazuje
się że w/w Ustawa zarządu koła 168”Chrobry”nie obowiązuje.


Otóż w
dniu11-X-2014r zarząd koła wzorem lat ubiegłych zorganizował na
jeź. Piaskowe zakończenie sezonu zawodami spinningowo - żywcowymi
zezwalając na przywiezienie ze sobą żywca. Taką zgodę podobno
wyraził dzierżawca wody. Jezioro Piaskowe nie jest wodą prywatną
a więc takiej zgody dzierżawca udzielić nie mógł. Zapytanie o
zgodę wyszło od zarządu koła co już świadczy o jego
niekompetencji. Jeżeli jednak tak się stało o sprawie zostaną
powiadomione właściwe dla danej sprawy instytucje . Natomiast
zawody dotyczące części żywcowej powinny być uznane za nie
odbyte.
 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
  GRAND PRIX
 • Data/Miesjce zawodów: 
  0000-00-00 / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
  00:00
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: 00:00 do 00:00
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Z żywcem na zawody. - opinie i komentarze

slawomir66slawomir66
0
Widzę, że w Chrobrym się pozmieniało a do władzy doszli wszechwiedzący. Szkoda bo z relacji jakie od wielu lat czytałem o imprezach organizowanych przez koło nr 168 można było mówić tylko w superlatywach a teraz lipa na całej linii. Szanowny Prezesie oraz koledzy z zarządu popełniliście wykroczenie - czyn zabroniony w stosunku do Ustawy o rybactwie śródlądowym. Zgodnie z taryfikatorem wykroczeń : "Wprowadzanie ryb na przynętę pozyskanych z innych wód lub nieznanego pochodzenia – art. 7 ust. 1a" jest wykroczeniem do Art. 27 a ust.1 pkt. 3 w/w ustawy i jest zagrożone grzywną do 500,00 złotych. Kolega Piotr ma rację zwracając wam uwagę. Nie raz dobrze jest posłuchać mądrzejszych od siebie. (2014-10-14 19:17)
fisch 73fisch 73
0
Zasady Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego nie przewidują tego typu zawodów. Jak to się stało skoro w zarządzie są sędziowie kl.okręgowej. (2014-10-15 16:36)
pstrag222pstrag222
0
Ehh.... maskara z organizuj imprezę to jeszcze się będą czepiać gratulacje kolegów:) (2015-01-04 09:39)
zbych51zbych51
0
W CHROBRYM się pozmieniało , ale miejmy nadzieję że nie na gorsze. Sprawa zawodów spiningowo-żywcowych została poruszona na ostatnim zebraniu sprawozdawczym Koła i obecny na nim sekretarz ZO PZW Poznań kol.Leszek Czarnyszewicz w sposób jasny i autorytatywny stwierdził że cyt."Właściciel wody, a za takiego uważany jest również dzierżawca, ma prawo zezwolić na połowy na żywca nie pochodzącego z danego akwenu (np.zakupione lub złowione gdzie indziej itp.) , ma prawo również do podniesienia wymiarów ochronnych , a nawet zakazania połowów określonego gatunku ryby. Nie ma prawa natomiast do obniżania wymiarów ochronnych ryb, ustalonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb." Tydzień po zebraniu pozwoliłem sobie przedzwonić do kol.CZARNYSZEWICZA w jakże żywej sprawie żywca i otrzymałem odpowiedź podtrzymującą w całej rozciągłości wypowiedź z zebrania, co więcej była ona również konsultowana z innymi członkami Zarządu Okręgu. Reasumując kol.Piotr wykazał należytą czujność i za to mu bravo, jednak w swojej gorliwości zapomniał o prawach właścicieli wody i za to minus. Wynika z tego że Zarząd Koła "Chrobry" działał jak najbardziej prawidłowo i w zgodzie z literą prawa a kol. Piotr powinien przyznać się do błędu i przynajmniej umieścić sprostowanie swojego wpisu. Odnosząc się do wpisu kol.fisch73 - jak to się stało że przez szereg lat takie zawody pod wodzą kol.Piotra były organizowane i jak sam napisał cieszyły się powodzeniem, a teraz są be. Czyżby zmieniły się zasady org. wędkarskiego sportu kwalifikacyjnego - nic o tym nie słyszałem. Każde nasze zawody są praktycznie zawodami-spotkaniami TOWARZYSKIMI i jako takie rządzą się swoimi prawami np. połowy na żywca, połowy na dwie wędki, wykluczenie uklei z wagi itp. i dobrze jest o tym pamiętać. Myślę, że tym wpisem wyjaśniłem dogłębnie sprawę połowów na żywca i rozwiałem wszelkie wątpliwości kolegów wędkarzy. Pozdrawiam (2015-02-09 12:38)
fisch 73fisch 73
0
Były organizowane zgodnie z USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym .Żywiec był pozyskiwany w wodzie na której były rozgrywane zawody. natomiast obecnie takich zawodów RAPR nie przewiduje. Z przekazu wiem ze podjęto Uchwałę iż łowienie będzie się odbywać zgodnie z w/w regulaminem.A wiec bez zawodów żywcowych. Pozdrawiam. (2015-02-23 14:03)

skomentuj ten artykuł