Za nami Wędkarski Dzień Dziecka 2024

/ 2 zdjęć


Wędkarski Dzień Dziecka mający na celu zachęcenie najmłodszych do spędzenia czasu bez komputera, a z rodziną i znajomymi nad wodą połączony ze zdrową i sympatyczną rywalizacją  w dyscyplinie spławikowej odbył się w dniu 02.06.2024 nad jeziorami Kiczarowskimi.

Spotkanie to pod nazwą MŁODY RYBOMANIAK 2024 było już 10 edycją Dnia Dziecka z wędką, którego współorganizatorami było stargardzkie Koło Wędkarskie Kolejarz oraz Pomorze Zachodnie i sklep wędkarski AMUR w Stargardzie, a Patronem honorowym imprezy było Starostwo Powiatu Stargardzkiego.

Zainteresowanie imprezą jak co roku wysokie i na starcie zameldowało się 68 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych w wieku 6-15 lat oraz ponad 160 osób towarzyszących. Gościliśmy również zaproszone świetne towarzystwo dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 w Stargardzie, których szóstka wraz z opiekunami próbowało swoich sił w wędkowaniu. Wszyscy  nad wodą wspierani licznie przez rodziców, braci, siostry wujków, ciocie i znajomych czyli całymi rodzinami.  Począwszy od wymarzonej pogody, poprzez uśmiechy najmłodszych, doping rodzin w czasie trwania zawodów aż do rozdania nagród włącznie atmosfera przebiegała niezwykle przyjemnie i rodzinnie. Nad bezpieczeństwem przebiegu całej imprezy czuwali strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego, dzięki którym można było również po zakończeniu zawodów popływać łodzią.

Dzięki naszym sponsorom którym z całego serca dziękujemy a których wypada wymienić:

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO,
STAROSTWO POWIATU STARGARDZKIEGO, BNP PARIBAS , OKRĘG PZW W SZCZECINIE, PEC STARGARD, FRAMEX, BIO-STAR STARGARD, WODY MIEJSKIE STARGARD, METALIK, LUDKOR, AMUR SKLEP WĘDKARSKI W STARGARDZIE,

Firmy wędkarskie: MATCHPRO, ROBINSON,
MISTRALL, KONGER, JAXON, TRAPER, TU PZU STARGARD, URZĄD MIASTA I GMINY STARGARD

osoby prywatne: JANUSZ TARTANUS, ELŻBIETA KAWKA, MARCIN PRZEPIÓRA, PIOTR KRZYŻANOWSKI, DANUTA RUDEK-CABAN.

wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, upominki i nagrody rzeczowe a najlepsi oczywiście puchary. Każda osoba mogła skorzystać w naszej części gastronomicznej z poczęstunku w postaci wyśmienitej grochówki, kiełbasek z grilla, kawy, napojów oraz własnego wypieku ciast.

Pośród zaproszonych gości można było spotkać się z przedstawicielami Koła Kolejarz Stargard, Wice Starostą Stargardzkim panem Markiem Stankiewiczem oraz przedstawicielem Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego panem Marcinem Przepiórą, Strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego oraz  przedstawicielami firmy FRAMEX i BNP Paribas.

Dzieci miały dużą frajdę i zabawę. Złapały wiele ryb (rekord to 4260 pkt. Dagmary), różnej wielkości i rodzajów ale z każdej złowionej były bardzo dumne. Nasi milusińscy bardzo przeżyły tę zabawę i przygodę. Nagrodziliśmy każde dziecko, a uśmiechy na ich twarzach i zadowolenie były najlepszym podziękowaniem, że mogliśmy sprawić im radość i niespodziankę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łodzią po jeziorze już po zakończonych zawodach.

Wśród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych miejsca na podium zajęli:

od 6 do 8 lat:

1.   Wasielewski Nikodem - 1160 pkt

2.   Dorosławska Klementyna – 980 pkt

3.   Bilski Nikodem – 940 pkt

od 9 do 11 lat:

1.   Walczak Szymon – 1665 pkt

2.   Olszewski Krystian – 1200 pkt

3.   Porzycki Bartosz – 780 pkt


od 12 do 15 lat:

1.   Małowicka Dagmara – 4260 pkt

2. Wójtowicz Patryk – 1665 pkt

3. Siedlecki Konrad - 1175 pkt

Dzięki naszym sponsorom mogliśmy wręczyć nagrody specjalne firm wędkarskich również łowców największej ryby w każdej z kategorii wiekowej a nagrody wręczał przedstawiciel Sklepu Wędkarskiego AMUR w Stargardzie Pan Krzysztof Olszewski

Nagrodziliśmy :

6-8 – Maryńczak Jan

9-11 – Walczak Szymon

12-15 – Szafraniec Maciej

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia nad wodą. Zdjęcia z zawodów do obejrzenia w galerii zdjęć pod linkiem:


https://drive.google.com/drive/folders/1HXn53vyB0Nnme9r5-yTE6ATFvJxg6dQY?usp=sharing

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Za nami Wędkarski Dzień Dziecka 2024 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł