Szkółka wędkarska przy Kole PZW nr61 w Ząbkach

/ 6 komentarzy

W Ząbkach, przy Kole Wędkarskim PZW nr61 swoją działalność rozpoczęła Szkółka Wędkarska – „Piranie Ząbkowskie”. Pierwsze zajęcia odbyły się we wtorek 11 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Ząbkach.

Koło Wędkarskie PZW nr 61 w Ząbkach od lat działa prężnie i każdego roku skupia coraz to większą rzeszę miłośników wędkarstwa. Zawody i wycieczki to nie jedyna aktywność Koła. Jednak oprócz przyjemności są też obowiązki. Regularne zarybianie zielonkowskich Glinianek i opieka nad tym łowiskiem to jedne z priorytetów. Równie ważna jest działalność Społecznej Straży Rybackiej, do której niebawem należeć będzie już 12 funkcjonariuszy. Regularne kontrole Glinianek oraz innych łowisk, pozwalają na ograniczenie kłusownictwa i nieprzestrzegania Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.W tym obszarze, SSR współpracuje z Państwową Strażą Rybacką, Strażą Miejską oraz Policją.

Należy również wspomnieć o bliskiej współpracy Koła z Urzędem Miasta Ząbki. Raz do roku są organizowane m.in. zawody o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki.

W trosce o najmłodszych, Koło od kilku miesięcy nosiło się z zamiarem uruchomienia Szkółki Wędkarskiej. Pod koniec listopada pomysł ten doczekał się realizacji. Wtedy to odbyło się spotkanie organizacyjne. Natomiast w ubiegły wtorek, miały miejsce pierwsze zajęcia.

Głównym celem Szkółki jest zaznajomienie młodych amatorów wędkarstwa z zasadami i technikami połowu ryb, ale nie tylko. Jest to doskonała okazja na poznanie nowych ludzi, których łączy wspólna pasja oraz możliwość spędzania czasu na łonie natury. Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy wolny czas dzieci wypełniają głównie gry komputerowe i telewizja.

W chwili obecnej, grupa liczy 9 chłopców. Pierwsze zajęcia, były prowadzone przez dyplomowanego instruktora PZW, Pana Jacka. Omówił na nich najpopularniejsze ryby występujące w polskich wodach nizinnych. Na kolejnych będą poruszane tematy związane m.in. z rodzajami wędzisk, kołowrotków, przygotowaniem zanęt, wiązania haczyków, itp. Poza teoretyczną częścią szkolenia, odbywać się też będą zajęcia praktyczne. „Piranie Ząbkowskie” w przyszłości będą brały udział w licznych zawodach, w tym na szczeblu krajowym.

Zapowiada się na prawdę świetna zabawa, do której zapraszamy wszystkich chętnych od lat 7. Mile widziane są również dziewczynki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 stycznia o godzinie 18:00 w Gimnazjum nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej 9. Zajęcia trwają około godziny.

Więcej informacji można uzyskać u skarbnika Koła, w sklepie zoologiczno-wędkarskim, przy ulicy Batorego 18a w Ząbkach.

 


5
Oceń
(12 głosów)

 

Szkółka wędkarska przy Kole PZW nr61 w Ząbkach - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Oby więcej ruszyło takich szkółek. Za opis oczywiście ***** (2012-12-12 21:33)
marekpmarekp
0
Bardzo ładna i cenna inicjatywa***** (2012-12-13 09:44)
gufozordgufozord
0
Oby więcej takich szkółek w Polsce jest ich naprawdę mało :( za artykuł 5 :) (2012-12-13 12:59)
uklejkauklejka
0
Ząbkowskie Piranie Brawo tak właśnie trzeba działać gratuluje pomysłu i zapraszam do współpracy . Pozdrawiam i życzę sukcesów, Młodzieżowa Szkółka Wędkarska przy kole PZW ,,Lubmor'' w Trzciance. (2012-12-13 19:11)
KLEPA683KLEPA683
0
Pozdrowienia od Szkółki Wędkarskiej" Robinson" działającej przy świetlicy opiekuńczej" gniazdo "w Pszowie (2012-12-13 20:58)
jarcyk18jarcyk18
0
Piotr strzałkowski ??? Pracowałeś w PEBEKA (2012-12-20 18:34)

skomentuj ten artykuł