Zakaz wędkowania ante portas?

/ 2 komentarzy

Do Sejmu wpłynął projekt usatwy o ochronie zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.
Njwecej emocji budzi zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Nie trzeba być geniuszem ekonomii, aby przewidzieć, że miejsce polskich hodowców na rynku przejma hodowcy z krajów, gdzie myśli się interesem narodowym i państwowym, a nie idelologicznymi urojeniami.
Kotrowersyjna jest także "społeczna kontrola", gdzie samozwańczy "obrońcy zwierząt" mogą wejść na posesję i zabrać właścicielowi zwierzę. To już pachnie totalitaryzmem, a mnie przypomina inspekcje robotniczo-chłopskie ze stanu wojennego.
Dla wedkarzy niekorzystny jest zapis o zakazie wykorzytywania zwierzat w celach rozrywkowych - łatwo z niego wyprowadzić zakaz wędkowania w ogole (bo to rozrywka). A moze będzie tylko zakaz wypuszczania, bo o ile łowienie w celach konsumpcyjnych da się jeszcze podciagnąć pod dozwolone wykorzytanie zwierząt, to już nokilowanie i C&R to tylko czysta rozrywka. Taki chichot z "obrońców ryb".

 


3.1
Oceń
(9 głosów)

 

Zakaz wędkowania ante portas? - opinie i komentarze

użytkownik417użytkownik417
+1
No....chyba trochę naciągane jest rozumowanie o wykorzystywaniu ryb dla rozrywki.Ja np.łowię ryby z głodu,bo muszę coś jeść! (2020-09-13 20:23)
barrakuda81barrakuda81
+1
Basiu Kier skąd ta frustracja i troska? Jeżeli nie masz własnej fermy norek to nie masz powodu do obaw.Ciesz się wedkarstwem - jestem absolutnie pewien ,że nam nikt łowić nie zabroni.Zerknij po wsiach ile małych kundelków całe życie stoi na łańcuchach - to jest przykre! Pewnie że uchwalić prawo to jedno a je wyegzekwować to drugie ale jest to krok naprzód.Jeżeli to ma pomóc zwierzakom to należy tylko powiedzieć: nareszcie! Zbyt dużo złego widziałem i mógłbym powiedzieć że się uodporniłem i "juz mnie nie rusza" ale tak nie jest.Musi ruszać bo jak przestanie to jest z nami źle.Bądźmy dobrej myśli tym razem. (2020-09-13 21:37)

skomentuj ten artykuł