Zakończenie sezonu sportowego 2016

/ 27 zdjęć


W dniu 16.10.2016 zgodnie z terminarzem odbyły się ostatnie zawody wędkarskie w Naszym Kole.Jednak z powodu niskiego stanu wody na Zofiówce,postanowiliśmy zmienić łowisko.

Zależało nam aby ostatnia tura Grand Prix Koła i Młodzieżowego Grand Prix Kół odbyła się na dobrym łowisku ,czyli zasobnym w ryby oraz aby brzeg pozwalał na rozstawienie równorzędnych stanowisk.

Wybór padł na Leźnicę Wielką ,arenę imprez okręgowych i nie tylko.Przy okazji część naszych wędkarzy poznała "nową wodę".

Smaczku rywalizacji dodawał fakt że i u seniorów i młodzików skład na podium w rywalizacji rocznej nie był przesądzony.Na decyzje taktyczne zawodników wpływ miało również  jesienne zarybianie , tydzień wcześniej wpuszczono karpie i karasie pospolite.

Cały misterny plan wypaczyła pogoda, nie tyle temperatura ok 7*C ,co przeszywający zimny wiatr potęgował zimno.

Chyba najlepszy pomysł tego dnia, to skrócenie czasu połowu do trzech godzin ,dla juniorów z którymi łowiła również Ania Dębińska .

Denis Sęczkowski , wagą 715 g. wygrał w swojej kategorii i po raz drugi wygrał cały cykl MGPK.

W seniorach najlepiej połowił Krzysztof Piłat ,waga 3340g. Wynik zbudowany na leszczach ,jeden bonus po długiej walce zerwał przypon.

Sektor A, wygrał Marcin Hudański waga 2710 g. podbita karpiem ,następne bonusy uciekły.Marcin łowił godzinę krócej ,łowienie w tych warunkach nie należało do przyjemności .Można tylko przypuszczać że w pełnym wymiarze czasu wygrał by całe zawody.

W kategorii senior 55+ zwyciężył Jędrzejewski Henryk ,waga 420g.

Pełna tabela z wynikami:


 


  Obiadek i wręczenie nagród odbyło się w świetlicy koła Leźnica ,tu przy okazji  jeszcze raz dziękuje gospodarzom łowiska za  całą gościnę .W tej kwestii było naprawdę miło ,a pogoda ....? podobno nigdy nie jest zła ,tylko wędkarze są źle ubrani.

Dziękuje wszystkim zawodnikom za cały rok wspólnego wędkowania ,razem poznawaliśmy nowe łowiska i ulepszaliśmy swoje hobby.

Bardzo cieszą nowi członkowie,ale jeszcze bardziej nowi (działacze)czyt. pomocnicy bez których nasze zawody nie były by takie, jakie są.....(co by się nie przechwalać).

Tabela generalna GPK ukaże się niebawem.

 

 

 


4.5
Oceń
(2 głosów)

 

Zakończenie sezonu sportowego 2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł