Zakończone Mistrzostwa

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


MISTRZ KOŁA ROKU 2014 WYŁONIONY!!!

Nadeszła ta chwila kiedy trzeba było zmierzyć się nie tylko z rywalami ale i z łowiskiem oraz pogodą. W dniu 10.05.2014 na łowisku Wyspa Pucka w Szczecinie odbyła się druga finałowa tura zawodów o miano Mistrza Koła na rok 2014. Zawody prestiżowe, bo to jedyny tytuł mistrzowski w roku a tym samym niezwykle zacięte zawody, ponieważ Mistrz może być tylko jeden.
Jak przystało na rozmach zawodów Zarząd Koła zorganizował dojazd na łowisko autobusem, który utartą trasą od godziny 06.00 zbierał podekscytowanych wędkarzy z przystanków rozsianych po Stargardzie. Niektórzy podczas podróży z niepokojem spoglądali za okno by wypatrzyć oznaki słońca, ale pogoda o tej porze dnia nie napawała entuzjazmem.
Na łowisku wszyscy twardziele zwani wędkarzami stawili się o godzinie 07.00 choć ci, którzy dotarli swoimi pojazdami z oznakami niewyspania to jednak z błyskiem w oku „może dziś będzie mój dzień”!!
Na miejscu przywitani zostaliśmy przez przedstawicieli zarządu koła, którzy poświęcając swój czas już dzień wcześniej udali się w rejon zawodów celem przygotowania i zabezpieczenia łowiska.
Na zbiórce nastąpiło sprawdzenie obecności, omówienie zasad przez sędziego głównego oraz oficjalne przywitanie Prezesa Koła wraz z życzeniami taaaakich ryb.
Na zawody stawiło się 36 zawodników w tym 6 juniorów. Wszyscy zwarci i gotowi do batalii o najwyższe trofeum miano MISTRZA KOŁA ROKU 2014 w dyscyplinie spławikowej.
Łowisko na Wyspie Puckiej jest dość typowym łowiskiem o szybkim nurcie i zróżnicowanej głębokości a dodając do tego wiatr, który tego dnia był bardzo uciążliwy, warunki nie były zbyt komfortowe i należało nie tylko dobrze wylosować stanowisko, ale również wykazać się umiejętnościami adaptacji do warunków.
Rywalizacja rozpoczęta o 09.00 trwała do godz. 12.00. W tym czasie mieliśmy deszcz, wiatr, słońce i tak na zmianę przez trzy godziny. Łowiono większe ilości płoci, ładnych rozmiarów leszczyki, lecz ciężko było pozbyć się mini okonków i jazgarów, więc rodzaj zanęty i sposób jej przygotowania i podania determinowały efekty połowów.
Po ostatnim sygnale większość zawodników mogła pochwalić się okazem wartym zawieszenia wzroku ale i narzekaniami na dużą ilość drobnicy. Ciekawostką był fakt iż jeden z zawodników na zestawik spławikowy złapał młodzież troci długości 17 cm. Piękna i bardzo żywotna rybka oczywiście trafiła do wody natychmiast po sfotografowaniu.
Podsumowując przebieg mistrzostw należy zwrócić uwagę, iż by sięgnąć po prestiżowy tytuł należało wykazać się pełnym profesjonalizmem i odpowiednim przygotowaniem dlatego też pomimo iż w obydwu turach zwyciężali inni zawodnicy to Mistrzem i Mistrzynią zostali profesjonaliści.

W kategorii juniorów:

Mistrzynią Koła została – Karolina Skalska
I-szym Vice Mistrzem został – Sebastian Szustak
II-gim Vice Mistrzem został – Jakub Kaczmarkiewicz
4 miejsce zajął– Aleksander Bagiński
5 miejsce – Kamil Bonikowski
Zgodnie z obietnicą Karolina nie dała szans kolegom i udowodniła że dziewczyny potrafią walczyć.

W kategorii seniorów:

Mistrzem Koła został – Ryszard Matyjaszczyk
I-szym Vice Mistrzem został – Robert Smelkowski
II-gim Vice Mistrzem został – Marcin Szyłobryt
4 miejsce zajął – Krystian Misztal
5 miejsce zajął – Stanisław Cielepak

I to właśnie Mistrzyni i Mistrz będą reprezentowali nasze koło na zawodach na szczeblu Okręgu pośród innych mistrzów kół naszego okręgu.
Najserdeczniejsze gratulacje dla zwycięzców, cześć im i chwała w tym roku bo w przyszłym będą musieli ponownie stanąć do rywalizacji.
Pozostałym zawodnikom dziękujemy za postawę oraz walkę do końca i zapraszamy na kolejne zawody.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów na naszej stronie internetowej: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w galerii zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1gpWN2S

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Zakończone Mistrzostwa - opinie i komentarze

Starfish StargardStarfish Stargard
0
Mistrzu seniorze popraw się: na MO i w Chociwlu bardzo daleko... (2014-06-16 23:25)

skomentuj ten artykuł