Zakupy sprzętu wędkarskiego przez internet

/ 7 komentarzy

Jak i wszędzie tak i zakupy przez internet są obarczone pewnym niebezpieczeństwem. Jako że robię zakupy na Allegro praktycznie od chwili powstania tego portalu i ani razu nie zostałem oszukany, a kupowałem praktycznie wszystko, od komputera stacjonarnego po laptopa, telewizor aż do całego wyposażenia kuchni pod zabudowę oraz oczywiście sprzęt wędkarski chciałbym podzielić się kilkoma uwagami odnośnie tego ostatniego. Podstawowa sprawa to udaję się do sklepu wędkarskiego i jeżeli planuję zakup kołowrotka- testuję na sucho, oglądam, parę pytań do sprzedawcy i wybieram markę oraz model , który mi odpowiada. Następnie zapisuję markę, model, ewentualnie serię oraz cenę, loguję się na portalu i szukam tego samego co w sklepie. Zakupy staram się robić u sprzedawców posiadających konto „firma” oraz wysoki procent komentarzy pozytywnych i okazuje się że nawet wliczając koszty przesyłki pozostaje w kieszeni niemały procent od kwoty, którą byśmy zapłacili w sklepie. Reklamacje zdarzają się niezwykle rzadko, a jeżeli już to są załatwiane praktycznie „od ręki” nie licząc czasu na przesyłki. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja wprowadzona niedawno "zakupy na raty"do kwoty 20 000zł, czego nie oferują sklepy wędkarskie a formalności załatwiamy w niedługim okresie czasu nie wychodząc praktycznie z domu.Poza tym portal prowadzi szeroko rozumianą politykę prywatności oraz program ochrony kupujących. Moim zdaniem nie ma podstaw do obaw przed zakupami w sieci- przynajmniej na tym portalu. Uprzedzając pytania nadmieniam, że nie łączy mnie z tym portalem nic oprócz zakupów. 


4.8
Oceń
(13 głosów)

 

Zakupy sprzętu wędkarskiego przez internet - opinie i komentarze

Lin1992Lin1992
0
Dobre rady ale najbezpieczniejszych jest kupować sprzęt w sklepach internetowych lub normalnie w zwykłym realnym :p sklepie.Masz większą pewność że zakup będzie udany.Za wpis ***** (2012-08-15 21:20)
Lin1992Lin1992
0
Dobre rady ale najbezpieczniejszych jest kupować sprzęt w sklepach internetowych lub normalnie w zwykłym realnym :p sklepie.Masz większą pewność że zakup będzie udany.Za wpis ***** (2012-08-15 21:23)
ZielanZielan
0
Jeżeli spełnisz warunki, które kolaga wymienia to i na allegro kupisz bezpiecznie i TANIEJ. (2012-08-16 08:43)
grisza-78grisza-78
0
Ja tez kupuje z Allegro.Taniej niż w sklepach,najbardziej widać to na koniec roku,kiedy po przeliczeniu i podsumowaniu wydatków mamy kilkaset zł w kieszeni,za co możemy np opłacić skladki na przyszły rok.Pozdrawiam, (2012-08-16 08:56)
wirus7wirus7
0
I tutaj masz racą, bynajmniej mnie sie tak wydaję.Również nie zostałem oszukany na allegro i dlatego jestem za zakupami w necie.pozdro (2012-08-19 22:41)
fajniusifajniusi
0
Moja uwaga co do kupowania na allegro( moje własne doświadczenia).Zawsze warto kupować towar w średniej cenie niż wyjątkowo tani.Kilka razy kupiłem towar najtańszy( kilkanaście % poniżej średniej )i zawsze były z nim problemy, bo okazywał się towarem niskiej jakości, jak by z odrzutu lub odzysku pogwarancyjnego.W większości takich przypadków towar odsyłałem i albo dostawałem nowy, który tez nie wiele różnił się od poprzedniego albo zwrot gotówki. tak było w większości przypadków.Ostatnio natrafiłem na wyjątkowo wrednego sprzedawcę oraz serie pomyłek i zwrotów i zastanawiam się poważnie czy nie zrezygnować z zakupów na allegro na rzecz sklepów internetowych. (2012-09-13 10:30)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-09 10:10)

skomentuj ten artykuł