Zalew Sulejowski - leszcz

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Witam, opiszę metody połowu leszcza na zalewie Sulejowskim. Leszcz (Abramis brama) wraz z rozpiórem i sapą należy do rodzaju Abramis. Mały leszcz będzie przebywał w strefie przybrzeżnej tzw. Litoralu. Nas –myślę - będą interesować sztuki powyżej kilograma, które przebywają w sublitoralu lub zalanym korycie Pilicy.
Jaką zanętę wybrać ?…
Warto spróbować nęcenie zanętą karpiową lub pelletem, te mieszanki są większe i charakteryzują się słabą pracą przez co selekcjonują ryby. Leszcze wabi też sprawdzona zanęta zawierająca gotowaną kukurydzę zmieszaną z pszenicą - można dodać makaron. Jako dodatki mogą być białe robaki, gnojaki, pinki i dżokers. Żeby zwabić stada żerujących leszczy potrzeba od 10 do 20 litrów zanęty w czasie jednego nęcenia. Codziennie o stałych porach nęcimy; im dłużej tym lepiej. Łowiąc na wędkę ryby zwabimy zanętą -jej sposobem pracy oraz zapachem. Nęcimy obciążonymi kulami tak, by smuga zanętowa unosiła się tuż nad dnem.
W trakcie wędkowania można zastosować zanętę złożoną w części z parzonych ziaren, w części zaś z sypkiej z dodatkiem atraktora. Gdy stosujemy zapachy i atraktory, starajmy się aby nie były one zbyt intensywne. Leszcze na zalewie Sulejowskim poławiamy na gruntówkę lub Feddera, a w niektórych miejscach na odległościówkę.
Życzę połamania kija-zegar.

 


4
Oceń
(10 głosów)

 

Zalew Sulejowski - leszcz - opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
... z moich obserwacji wynika że na zalewie z leszczem jest coraz gorzej 1 lub 2 przez noc a czasem żaden . Kilka lat temu łowiło się sporo tej smacznej ryby . Ciekawe czy wędkarze przyczynili się do wyłowienia tego gatunku czy raczej sieci kłusowników zrobiły swoje .... (2009-02-28 16:34)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy