Zaloguj się do konta

Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski powstał w latach 1969-1974, aby zapewnić wodę pitną dla Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego. Długość tamy betonowo-ziemnej wynosi 1200m, a jej wysokość 16m. Linia brzegowa zalewu liczy 58km. Jego średnia głębokość to 3,3 m, a maksymalna 9,5 metra.
Zbiornik jest położony na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i z tego powodu obowiązuje na nim zakaz używania silników spalinowych. Nad zalewem leży wiele miejscowości, gdzie możemy zwodować łódkę. Zaczynając od wschodniego brzegu są to: stanica harcerska w Zarzęcinie, Karolinów, Smardzewice, Borki, Stara Wieś, Swolszewice Duże, Bronisławów, Barkowice, Barkowice Mokre. W tej ostatniej wsi znajduje się stanica wędkarska, gdzie można również rozbić namiot, wypożyczyć łódkę, zostawić samochód, a także wykupić zezwolenie na połów ze środków pływających, gdzie trzydniowe kosztuje 10 zł,a całoroczne 60zł.
Obok stanicy znajduje się bar „KAMYK”- czynny od rana do nocy, gdzie można smacznie i tanio zjeść, a także wynająć pokoje. W każdej z tych miejscowości są kwatery do wynajęcia. Zbiornik jest otoczony lasami i już w lipcu można nazbierać sporo podgrzybków i maślaków.
W następnych swoich wpisach poinformuję, które gatunki ryb najczęściej występują i metody ich połowu.
Pozdrawiam-zegar.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej

Łowisko Tuszynek

ŁowiskoNa Łowisko Tuszynek wybraliśmy się w drugiej połowie lipca na k…