Zanęta do koszyczka

/ 2 komentarzy

Zanęta do koszyczka - Przedstawiam swój wypróbowany sposób na przyrządzenie zanęty, używanej do wypełniania koszyczka przy połowie z gruntu. Składniki - podaję ilości objętościowo: chleb mielony - 3 l, po 0,5 l - płatków jęczmiennych, owsianych i kaszki kukurydzianej. Po 100g kopru włoskiego, ziół prowansalskich i oregano. Wszystkie składniki należy zmielić / używam do tego dużego młynka do kawy /, chleb przepuszczam przez maszynkę do mięsa.

Następnie trzeba wszystko dobrze wymieszać i wsypać do szczelnego pojemnika, najlepiej plastikowego. Użyte produkty powinny być całkowicie suche. Zachowując te warunki, zanętę tę przechowywać można nawet do 6-ciu miesięcy. Nie traci ona na wartości ani zapachu.

Cena użytych składników jest o 50% niższa od zanęt firmowych sprzedawanych w sklepach wędkarskich. A gatunkiem oraz atrakcyjnością dla ryb wcale im nie ustępuje. Skutecznie wabi ryby z gatunku spokojnego żeru. Pozostaje tylko do zanęty dodać wody z łowiska, załadować koszyczki i czekać na brania.

 


4.2
Oceń
(39 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Zanęta do koszyczka - opinie i komentarze

krzycag1978krzycag1978
0
A mógłbyś coś dopisać co udało ci się wyciągnąć przy tej mieszance i czy to jest twój wynalazek czy gdzieś go podłapałeś u kogoś bo może okazać sie całkiem sennsownym rozwiązaniem i nowością smakową dla ryb ... pozdr... (2009-01-21 12:26)
u?ytkownik213u?ytkownik213
0
Wątpię, że wymieniona mieszanka jest tańsza od gotowych produktów. Same zioła po 100 gram to ponad 10 zł... (2009-07-27 19:00)

skomentuj ten artykuł