Zanęta Płoć ,Leszcz Lorpio Winter

/ 8 komentarzy / 5 zdjęć


nazwa: Lorpio Winter GroundBait
Producent: Lorpio

Waga opakowania: 0,5 kg.

Dostępne rodzaje: płociowa, płociowa czarna, leszczowa, leszczowa czarna.
Wielkość drobin: prawie w całości to masa to drobiny niemal pyliste.

Przeznaczenie: Zanęta przeznaczona do nęcenia ryb w sezonie zimowym. Składniki, aromat, kolor, konsystencja oraz drobna frakcja dopasowane do finezyjnego łowienia ryb w okresie zimy.

Kolory: w zależności od zastosowanej zanęty, sucha : czarna lub jasny brązowy.
Po namoczeniu: mocno czarna, ciemny brąz.

Praca w wodzie: w wersji pół suchej – praca bardzo intensywna od samego początku.
Domoczona pracuje nieco mniej lecz dalej bardzo dobrze.

Jestem użytkownikiem: Używam tej zanęty od nadejścia ochłodzeń, czyli od końca listopada do teraz.

Dobrze ją oceniam za:
- intensywny zapach
- odpowiednia wielkość drobin
- bardzo dobrze spulchnia ją przetarcie przez sito
- odpowiedni kolor po namoczeniu
- świetna praca w wodzie
- opakowanie 0,5 kg – idealna ilość na jedno 3 godz. Wędkowanie
-dobra cena

Krytykuję ją za: nie.

Mam zastrzeżenia do pracy?: nie.

Wymaga wzbogacania?: zanęta przeznaczona do połowu zimą, więc nie ma potrzeby dodawania do niej żadnych elementów poza oczywiście robactwem.

Czy polecasz tę zanętę innym wędkarzom?: tak.

Czy kupiłbyś ponownie tę zanętę?: tak. Będę kupował cały sezon zimowy i wiosenny.

Zapłaciłem za zanętę: zanęta kosztuję w granicach 5,20 zł.

Podsumowanie, uwagi: Pomimo iż zanęta jest „nowa” myślę że wielu osobą przypadnie do gustu. Zanęta ta z powodzeniem będzie używana nie tylko w czasie zimowym, a także może się okazać idealnym rozwiązaniem na wczesno wiosenne połowy gdzie trzeba uważać aby nie przekarmić jeszcze słabo żerujących ryb. Może także stać się niesamowitym rozwiązaniem w czasie bardzo słabych żerowań ryb w dni upalne.

Zdjęcia przedstawiają wyniki testów na starej żwirowni.

 


4.8
Oceń
(19 głosów)

 

Zanęta Płoć ,Leszcz Lorpio Winter - opinie i komentarze

KkLukiKkLuki
0
Fajny wpis za to 5+ A co od zanęty to mi się nie sprawdziła o dziwo zanęty Lorpio jak dla mnie są super, może po prostu trafiałem gorsze dni. Pozdrawiam (2014-01-23 19:13)
ZielanZielan
0
Odniosę swój komentarz do mojego ogólnego spojrzenia na temat zanęt. Jakościowo są lepsze i gorsze zanęty i nad tym nie ma co dyskutować. Recepta na sukces nie tkwi w rodzaju zanęty czy to będzie traper, lorpio czy sensas lub ilości dodatków często bezmyślnie do niej dodanych. To konsystencja przygotowanej mieszanki ma niebagatelnie duże znaczenie, ma wpływ na zachowanie, pracę zanęty. Wiadomo, że płoć lubi pobierać pokarm w smudze, po prostu przepada gdy nasze kule uwalniają drobinki, które windują ku górze. Natomiast leszcze, gdy nic się nie dzieje, zanęta nie pracuje. (2014-01-23 23:38)
patryk-kociembapatryk-kociemba
0
Masz rację, że zanęty są gorsze i lepsze, ja osobiście nie dodaje żadnych dodatków zapachowych ponieważ tak jak mówisz tajemnica leży w jej przygotowaniu a nie w ilości dodatków do niej dodanych czy cenie. Zanęty Lorpio mają to do siebie, że jest przewidywalna i stosunkowo łatwo nad nią panować. (2014-01-24 08:29)
ZielanZielan
0
Jestem pewien, że Ty czy ja na początku sypałeś co popadnie, wyszukane, drogie dodatki miały zdziałać cud. Często jednak skutek był odwrotny. Bardzo duży odsetek wędkarzy nie przykłada się do prawidłowego przygotowania zanęty. Trudna to sztuka, bo ciut za dużo wody może wszytko popsuć. Gadanie nic nie pomoże, trzeba iść nad wodę i kombinować, eksperymentować. (2014-01-24 09:25)
patryk-kociembapatryk-kociemba
0
Tak 100% racji masz, nie dalej jak wczoraj robiłem porządek w torbie z zanętami i takie skarby które tam znalazłem to głowa boli ile kasy na to wydawałem na dodatki których nie używam. Teraz tylko czysta zanęta i godziny nad wodą czynią wyniki. pozdrawiam (2014-01-24 11:16)
KkLukiKkLuki
0
Ja jak wspomnę dawne czasy to w zanęcie wszystko się znajdowało co mama miała w szafkach heheh to były czasy A teraz jak się rozkładam nad wodą i koledzy widzą sita, gliny spryskiwacz itd.. to patrzą jak na ufoludka :P (2014-01-24 21:49)
maciek-laskiewimaciek-laskiewi
0
pan Piotr Lorenc wie jak zrobić dobrą zanete za którą ryby będą po prostu przepadać (2014-02-05 08:09)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Trzeba przyznać że na lorpio nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Chociaż tej winter nie stosowałem to po przeczytaniu twojego artykułu na pewno to zrobię Pozdrawiam Boczny Trok (2014-03-08 19:54)

skomentuj ten artykuł