Zanęta płociowa na okonie

/ 4 komentarzy

Myślałem, ze już wszystko wiem o łowieniu okoni, ale ten zastosowany z powodzeniem przez Kolegę Jacka zupełnie mnie zaskoczył i myślę, ze jest wart wypróbowania.
Koniec września 2010 piękne popołudnie. Delikatny wschoni wiaterek, więc po raz kolejny wykonuję z łodzi zasiadkę na uprzednio zanęconym miejscu. Kilkadziesiąt metrów w lewo ode mnie Kolega Jacek z bratem też toczy nierównę walkę z pomostu. Brań jak na lekarstwo, za to mam niepowtarzalną okazję do obserwacji jak okonie ławicami atakują drobnicę w rejonie trzcin.

W pewnym momencie zerkam w stronę Jacka a on podnęca zanętą leeko nawilżoną kilkanaście metrów przed siebie. Bierze delikatnego bata 5m i łapie drobnicę. Następnie zakłada złapaną przed chwilą rybkę na żywcówkę, wyrzut w miejsce gdzie przed chwilą było nęcenie. Następuje strzał
i piękny okoń ląduje w podbieraku. Powtórka czynności i tak do zmierzchu. Pograltulować obserwacji i sprytu. Następnego dnia okonie też żerowały w tym miejscu ale były już znacznie ostrożniejsze.

 


4
Oceń
(14 głosów)

 

Zanęta płociowa na okonie - opinie i komentarze

pilattopilatto
0
jak to jest? Wytłumaczcie mi, czy to co opowiedziałeś kolego jest zgodne z regulaminem RAPR?? CZy złowione płotki można użyć jako żywca? Bo chyba nie miały regulaminowego wymiaru bo inaczej okoń byłby gigantyczny... (2011-01-14 21:36)
marek-debickimarek-debicki
0
Przeprasza, ale o jakim wymiarze Kolega mówi? (2011-01-14 22:57)
boblo1974boblo1974
0
Kolega pilatto chciał tylko spytać czy w waszym okręgu PZW płotka ma wymiar ochronny bo w niektórych okręgach ma 15cm i tam takie postępowanie było by zwykłym kłusownictwem !!!
(2011-01-14 23:13)
pilattopilatto
0
ok, przepraszam, zwracam honor, już mi wszystko pasuje i sie nie czepiam, moje niedopatrzenie i niedokształcenie :) (2011-01-15 09:35)

skomentuj ten artykuł