Zanętnik na drapieżnika - spinning, połowy morskie

/ 10 komentarzy / 4 zdjęć


APETYZER = więcej brań na spinning.


Wędkarze doskonale wiedzą, że ryby skutecznie wabi się substancjami zapachowo- smakowymi. Do połowów białej ryby oraz połowów drapieżników metodą spławikową i gruntową przemysł wędkarski oferuje bardzo bogaty asortyment zanęt i przynęt na bazie zapachu i smaku.
Natomiast łowienie drapieżników metodą spinningową przynętami sztucznymi w zasadzie ogranicza się do wykorzystywania efektów wizualnych i hydroakustycznych, pobudzających zmysł wzroku oraz zmysł dotyku, czyli tak zwanej linii nabocznej. Spinningując, bardzo słabo pobudzamy zmysły węchu i smaku , tradycyjne maczanie lub spryskiwanie atraktorem przynęt spinningowych jest mało efektywne oraz uciążliwe. Substancja zapachowo– smakowa naniesiona na powierzchnię przynęty, po kilku metrach ciągnięcia w wodzie zostaje doszczętnie zmyta. W efekcie ślad zapachowo– smakowy jest bardzo krótki, nadmiernie intensywny i w rezultacie nieskuteczny.

Z ogromną przyjemnością, chcę przedstawić proste, niezawodne i skuteczne rozwiązanie , dozownik atraktorów do uzbrajania przynęt spinningowych.
Bardzo pozytywne wyniki dwóch lat badań i testów, utwierdziły twórcę do opatentowania produktu zwanego APETYZER ( nr zgłoszenia P-397 808 ).

Stosując APETYZER, sztuczne przynęty spinningowe obok efektów wizualnych i hydroakustycznych zyskują nową jakość, pobudzając u ryb drapieżnych dwa kolejne zmysły : węchu i smaku. Ma to duże znaczenie w łowieniu takich ryb jak sum, który atakuje swoje ofiary podążając za nimi ścieżką hydroakustyczną oraz ścieżką smakowo– zapachową.
APETYZER znacznie zwiększa skuteczność przynęt spinningowych nawet podczas połowu gatunków, co do których panuje opinia, że zmysły węchu i smaku podczas polowania wykorzystują w bardzo małym stopniu (np. szczupaki, okonie i sandacze).
APETYZER świetnie się sprawdza również w połowach morskich, stosowany na pilkery.

Budowa APETYZERA
Jest to rurka z miękkiego tworzywa sztucznego zakończona po obu stronach kołnierzami . W środku rurki znajduje się materiał chłonny oraz pusta przestrzeń.

Zasada działania APETYZERA
Gdy przynęta jest ciągnięta przez wędkarza, woda dostaje się do APETYZERA od strony wolnej przestrzeni i powoli wypycha z nasiąkniętego materiału chłonnego substancje biologiczne. Dzięki temu przemieszczająca się w wodzie przynęta pozostawia za sobą delikatną smugę substancji zapachowo- smakowych. Ilość uwalnianych substancji do wody przez APETYZER jest podobna do ilości substancji zapachowych jakie pozostawiają za sobą poruszające się żywe organizmy, na przykład małe ryby. Substancje biologiczne uwalniane z APETYZERA powodują wzmożoną aktywności drapieżników i nie odpartą ich chęć do ataku na przynętę.

Uzbrajanie przynęty spinningowej w APETYZER
APETYZER nasuwa się na trzonek kotwiczki lub haczyka wędkarskiego w taki sposób, by wolna przestrzeń wewnątrz dozownika była od strony oczka haczyka. Następnie kotwiczkę lub haczyk mocuje się do przynęty spinningowej za pomocą kółka łącznikowego.
Po uzbrojeniu napełniamy APETYZER atraktorem zbliżając końcówkę pojemnika z płynem zapachowo- smakowym do dozownika od strony gdzie rurka dozownika ma wolną przestrzeń. Następnie wpuszczamy kilka kropel płynu zapachowo- smakowego, aż wolna przestrzeń w dozowniku się wypełni. Po czym materiał chłonny nasiąknie atraktorem.
Gdy po kilku lub kilkunastu rzutach stwierdzimy, że substancje zapachowo-smakowe są wypłukane z APETYZERA , ponownie go napełniamy.

APETYZER jest bardzo wygodnym, wydajnym, efektywnym urządzeniem.

Zalety:
- mała ilość substancji daje długi ślad zapachowo- smakowy.
- co kilka do kilkunastu rzutów napełniamy dozownik.
- ograniczamy do minimum naniesienie substancji zapachowych na ciało lub ubranie.
- nie musimy przed każdym rzutem natryskiwać lub maczać przynęty.
- wolno uwalniająca się substancja zapachowo- smakowa daje efekt naturalnego zapachu przynęt żywych.
- dozownik umieszczony na haczyku lub kotwicy imituje płetwę piersiową lub ogonową nie zakłócając pracy przynęty.
- każda przynęta spinningowa może być uzbrojona w APETYZER.
- ryba drapieżna zwabiona efektami wizualnymi i falą hydroakustyczną, czująca dodatkowo zapach i smak nabiera większej pewności, że przynęta spinningowa jest naturalnym jej pokarmem.


OD TERAZ SPINNINGIŚCI MOGĄ EKSPERYMENTOWAĆ NIE TYLKO KOLOREM I KSZTAŁTEM PRZYNĘT , ALE RÓWNIEŻ Z ZAPACHEM I SMAKIEM.


ŻYCZĘ EMOCJI WĘDKARSKICH ORAZ POŁAMANIA KIJA.

 


4.5
Oceń
(11 głosów)

 

Zanętnik na drapieżnika - spinning, połowy morskie - opinie i komentarze

camelotcamelot
0
***** No ! Robert !  - Widzę, że trzymasz rękę na pulsie !                                                               - Drżyjcie drapieżniki ! - Nadchodzi apetyzer !                                                                A co na to RAPR ? (2012-02-19 18:54)
robertoroberto
0
Nęcenie drapieżników zapachem i smakiem jest ciężkie i mało znane. Może ten niepozorny wynalazek odmieni sytuację , ponieważ umożliwia nam szerokie i wygodne stosowanie atraktorów.
Od teraz nie jest trudnością sposób stosowania ,ale trafny dobór zapachu i smaku.
Niedługo sezon spinningowy w pełni, zachęcam do przetestowania atraktorów.
APETYZER można kupić, pojawił się na allegro.
(wystarczy wejść na stronę allegro , wpisać apetyzer, wcisnąć szukaj i wyskoczy sklep który ma w ofercie)

Życzę miłych wrażeń wędkarskich.
(2012-03-18 22:01)
PiernikTorunskiPiernikTorunski
0
Witam kolegę, podasz mi może linka do strony gdzie mogę nabyć ten wynalazek? Z góry dziękuje i pozdrawiam. (2012-05-07 00:29)
kamil11269kamil11269
0
piątka (2012-11-18 18:30)
andrzej3023andrzej3023
0
Bardzo ciekawe...5 (2012-12-14 19:53)
Krul-MateuszKrul-Mateusz
0
*!! Gościu, zrobiłeś reklamę apetyzerowi!! Ciekawe ile ci za to zapłacili?? Nie napisałeś nic od siebie!! Wszystko ściągnięte ze strony głównej apetyzera!! Żałosne... (2013-02-20 17:21)
robertoroberto
0
Koledze Krul-Mateusz dziękuję za wnikliwe śledzenie mojej strony apetyzer.com , oraz mojego bloga na portalu wedkuje.pl Pozdrawiam. Twórca APETYZERA (2013-03-01 12:39)
robertoroberto
0
APETYZER można obejrzeć na stronie www.apetyzer.com klikając zakładkę PRODUKTY A zamówienia kierować e-mail apetyzer@o2.pl (2013-03-24 15:12)
master120master120
0
przetestuje nad morzem jestem ciekaw wynikow pozdrawiam (2015-06-25 15:25)
amur tvamur tv
0
Dość ciekawe (2020-08-20 13:10)

skomentuj ten artykuł