Zanęty Karpiowe - zanęta karp

/ 4 komentarzy

Zanęty Karpiowe - zanęta karp
Jak przyrządzic?

Kukurydza
Są dwie szkoły przygotowania kukurydzy- w termosie i gotowana. Żeby kukurydza była dobra do gotowania należy ziarna moczyć przez 12-24 godziny , po napęcznieniu gotować w garnku pod przykrywką, około jednej do dwóch godzin, można skrócić sobie czas gotowania do 30 min, należy gotować kukurydzę pod przykryciem na dużym ogniu i po 30 min, zawinąć garnek w ręcznik i śpiwór lub jakieś stare ubranie zimowe. Jeżeli potrzebna jest mała ilość to zamiast gotować można użyć termosu, należy pamiętać że kukurydzy w termosie powinna być tylko połowa.

Groch
Wielu uważa go za jedną z najlepszych przynęt od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Aby jednak mieć pożytek z grochu musi być on dobrze ugotowany. Groch podczas gotowania musi nabrać odpowiedniej twardości. Musi być mniej więcej takiej twardości, żeby po jego ściśnięciu w palcach rozgniatał się łatwo. Aby przygotować taki groch należy dzień wcześniej wybrać co większe ziarna i na noc zamoczyć je w wodzie. Następnie rano należy odmoczone ziarna grochu włożyć do lnianego woreczka lub do woreczka wykonanego z gazy. Tak zawinięty groch wkładamy do garnka z zimną wodą i gotujemy do miękkości. Jeżeli podczas gotowania ubędzie wody w garnku, nie należy uzupełniać jej braku zimną kranówą, ponieważ w tym przypadku groch popęka.

Konopie
Konopie są doskonałą zanętą, karpie nie odejdą aż nie zbiorą wszystkiego do cna. Konopie mają jeszcze jedną zaletę- przyśpieszają trawienie. Żeby przygotować konopie należy wsypać ziarna do rondla i zalać zimną wodą w proporcji 1:4. Moczyć je kila godzin. Doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć gaz i gotować je na wolnym ogniu. Po pół godzinie ziarna zaczną pękać. W wielu z nich pojawia się białe kiełki. Zdjąć rondel z gazu, a oleistą wodę można przelać do pojemnika, zachować ją do rozmieszania zanęty gruntowej. Ziarna studzić w zimnej wodzie przez około minutę, tak by przerwać wrzenie. Konopie można zamrozić w hermetycznych pojemnikach, bez obawy że stracą swój naturalny zapach. Należy pamiętać żeby nie przypalić ziaren. 


4.1
Oceń
(38 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Zanęty Karpiowe - zanęta karp - opinie i komentarze

dawid525dawid525
0
z kukurydza to prawda robilem tak i efekt byl nawet nawet dla mnie 5 (2009-06-24 22:16)
u?ytkownik11974u?ytkownik11974
0
Konopie ,kukurydza,groch ja jeszcze bazuje na łubinie i bobiku (bób koński ) Bardzo dobry art. może kiedyś się spotkamy bo często wędkuje w tych rejonach(Pińczowa)i wymienimy doświadczenia ,co do Gacek to jakoś nie mam do nich szczęścia +5 (2009-06-28 20:46)
u?ytkownik21194u?ytkownik21194
0
Nadszedł czas na wypróbowanie tych zanęt, wydają sie być ciekawe najpierw spróbuję tą z grochem. Moja ocena to 5 pozdrawiam. (2009-07-25 23:41)
mariusz7506mariusz7506
0
no to dzisiaj sie okaze na ile te metody sie sprawdza pozdro z pzw lubin (2010-06-04 09:43)

skomentuj ten artykuł