Zanęty z tartej bułki z dodatkami

/ 3 komentarzy  • konto usunięte
Ja obecnie stosuje zanety naturalne, nie używam jakiś atraktorów zapachowych ,- co najwyżej mozna wpuscic jakiegos śmierdziucha,nie kupuje żadnych zanęt gotowych ze sklepu.Po prostu polegam na sobie i na swoich pomyslach, które się sprawdzają.Najskutecznięjszą z moich zanęt uważam za bulke tarta z pinkami bialymi i czerwonymi - zwabia najwicej ryb chociażby okon skusi się na pinka i w ten sposob je zwabiam,roslinożercy tez nie gardzą pinkami i różnymi dżdżownicami a za roslinożercami idą drapierzcy.Ta zanęta jest dobra na roślinożerców i drapierzców.Do bułki tartej dodaje tez kukurydzę ,chleb,bułkę itp.
Dokładnie wygląda to tak - do wiadra nasypuje bułkę tartą i nalewam odpowiednia ilosć wody,poczym dodaje pinki,chleb,kukurydzę co zechce jest dużo możliwości.Wszystko po dodaniu mieszam,co jakiś czas robie kulę z zanęty i rzucam ręką w okolice mojego spławika, - nie korzystam z procy.Wedlug mnie zanęta odgrywa dużą rolę w połowie ryb metoda spławikową, kto nie korzysta z zanety - niech zacznie a zauważy różnicę brań.

 


3.3
Oceń
(15 głosów)

 

Zanęty z tartej bułki z dodatkami - opinie i komentarze

użytkownik9239użytkownik9239
0
Oczywiście zgadzam się z tym że zanęta to połowa sukcesu , tylko że w tych czasach i przy tej ilości wędkarzy wskazany jest apel o rozsądek w ilości jej stosowania.Najbardziej narażone są małe zbiorniki i zatłoczone.UŻYWAJMY Z GŁOWĄ pozdrawiam (2009-04-23 18:05)
użytkownik2493użytkownik2493
0
tu nikt zanenty nie urzywa - wienc pszekonój naklaniaj morze ktoź wreszcie zacznie urzywać zanenty - to dobra żecz (2009-05-14 00:03)
pisaqpisaq
0
Jeżeli taka zanęta jest skuteczna to Twoja sprawa. Niemniej jednak produkty piekarnicze najszybciej kisną. Jedyną ich zaletą jest smużenie, które zwabia, ale tylko drobnicę. Wędkarstwo powinno nastawić się na jakość, nie na ilość.

Dobra zanęta powinna mieć jednak zapach, najlepiej naturalny - może być owocowy.
Ja np mieszam same ziarna (owies, owsik, konopie, kukurydzę) z siekaną truskawką (przykładowo), dzięki temu efektem jest ładnie pachnąca i wabiąca mieszanka ziaren.
Wabi znacznie wolniej niż zanęta sypka, ale wabi ryby większe i zatrzymuje je w łowisku.

Do nęcenia długotrwałego polecam same ziarna, np kuku + konopie, bez żadnych zapachów.
Gdy nęcisz przez jakiś czas nie zależy Ci na zwabieniu ryby, ale na przyzwyczajeniu jej do danego pokarmu i do miejsca jego pobierania.
(2010-01-31 10:53)

skomentuj ten artykuł